STACJA TŁUSZCZ ZNOWU… U PREZYDENTA!

Dodane w:: Numer 51 (październik 2011),Z życia redakcji |

Aleksandra i Maciej Puławscy - Konkurs "Filary Demokracji Lokalnej", Fot.Michał Rytlewski

 Kilka tygodni temu rozstrzygnięto konkurs dla dziennikarzy prasy lokalnej „Filary Demokracji Lokalnej”. I chociaż w tym roku nie udało nam się zdobyć nagrody, osiągnęliśmy nie mniejszy sukces – historia utworzenia i funkcjonowania „Stacji Tłuszcz” została zamieszczona w wydanej specjalnie z okazji konkursu książce.

– Chciałbym, żeby awansowało zrozumienie wagi i znaczenia prasy lokalnej. Mam świadomość, że nie zawsze jest to łatwe, czasami jest to bardzo trudne, czasami jest to orka na ugorze, ale jest to obszar działania, bez którego trudno wyobrazić sobie praktyczną demokrację, praktyczne wydanie Polski obywatelskiej – mówił na spotkaniu z dziennikarzami prezydent Bronisław Komorowski.

W ogłoszonym przez Kancelarię Prezydenta konkursie dziennikarze walczyli o nagrody w dwóch kategoriach: „Małe Ojczyzny” (artykuły o tematyce historycznej) i „Historia mojej gazety”. Zwycięzcami tej edycji zostali: Xawery Piśniak z „Gazety Powiatowej – Wiadomości Oławskie” za tekst „To nie jest twój kraj” – przedstawiający historię żydowskiego emigranta, który po powrocie do Polski żyje w małym wiejskim środowisku, gdzie przez długie lata nie przyznaje się do swoich żydowskich korzeni oraz Aleksander Świeykowski z „Kulisów Powiatu Kluczbork Olesno”. Zwycięzcy odebrali statuetkę „Filary Demokracji Lokalnej” oraz nagrodę pieniężną w wysokości 5.000 zł., ufundowaną przez Kancelarię Prezydenta RP.

Z okazji konkursu wydano książkę zawierającą zbiór esejów opowiadających historię powstania i rozwoju gazet lokalnych z całej Polski. Nie ukrywamy, że jesteśmy dumni, że w wydanej publikacji zamieszczono także esej o naszej Stacji Tłuszcz.

Bronisław Komorowski - finał konkursu dla dziennikarzy prasy lokalnej

– Za ten trud, za osiągnięcia serdecznie dziękuję. To może być źródłem satysfakcji, dla autorów, wydawców, ale przede wszystkim dla czytelników, odbiorców państwa pracy –powiedział prezydent.

Nawiązując do 22. rocznicy wyborów 4 czerwca ’89, Bronisław Komorowski zaznaczył, że niezależna prasa lokalna ma bardzo ważne miejsce w trwałym budowaniu polskiej wolności.

  • Redakcja ST

Reklama

Komentarze (1 )

  1. Zatem tylko pogratulować.
    Mieszkańcy Tłuszcza mają ogromne szczęście mieć na swoim terenie takie znakomite talenty. Miło tym bardziej jak dochodzą wieści, że sam Prezydent RP docenił ich wkład w budowanie demokracji w małej ojczyźnie.

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: 0 (ocen: 0 )

Dodaj komentarz