ROZMOWY NA ŻYWO #4 Nasz gość – Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk (14.09.2011) AUDYCJA DO POBRANIA

Gościem naszej audycji był Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk.

Tematy, jakie poruszaliśmy to m.in.:
- czy podczas modernizacji linii kolejowej, zostaną zlikwidowane przejazdy w naszej gminie – czy też nie;
- jak burmistrz ocenia swoje stosunki z radnymi;
- dlaczego burmistrzowi zależy na zakupie pawilonu;
- zniszczona prezentacja burmistrza ze spotkania z mieszkańcami w Centrum Kultury
- brak wsparcia prawnego dla radnych, o którym w “Rozmowach…#3″ wspominał Przewodniczący Rady Krzysztof Gajcy;
- powiązania burmistrza ze stowarzyszeniem “Normalna Gmina”
- kanalizacja: kiedy na osiedle Słoneczna wjadą koparki
- kogo burmistrz poprze w nadchodzących wyborach.

Rozmowę prowadził redaktor naczelny Stacji Tłuszcz – Maciej Puławski.

Współpraca merytoryczna i wsparcie techniczne: Aleksandra Puławska i Arkadiusz Przybysz

POWYŻEJ – AUDYCJA DO ODSŁUCHANIA ONLINE

Nagranie w pliku mp3 do pobrania na dysk – Rozmowy na żywo #4 (375)*

Aby zapisać nagranie na dysk, należy kliknąć na link prawym przyciskiem myszy

i wybrać “Zapisz element docelowy jako…”

fot. Aleksandra Puławska

Reklama

Komentarze (46 )

 1. ooo proszę proszę…
  a pytania wcześniej dostał?
  Bo może lepiej dać?

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 2. Oczywiście że dostał pytania inaczej by sie nie zgodził na takie spotkanie. Sam przecież burmistrz mówił na sesji że udziela wywiadów ale wcześniej pani z radia fama przesyła pytania i on wtedy przygotowuje sobie gotowe odpowiedzi. Sam z siebie to tylko dobrze mu idzie móówienie o geodezji.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
  • Burmistrz, podobnie jak każdy poprzedni nasz rozmówca – szczegółowych pytań NIE dostał, a jedynie ogólny zakres tematyczny. Z zastrzeżeniem, że i on może ulec zmianie, bo nigdy nie wiadomo, co tuż przed audycją się w gminie wydarzy.

   VN:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 3. Czy to prawda, że czekają Pana burmistrza procesy z pracownikami których zwolnił Pan dyscyplinarnie?

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 4. Kiedy będzie nowy numer ST ?

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 5. Do Magdy
  Z tego co się orjentuje to napewno jeden proces bedzie

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 6. Ej no!
  Była umowa że tutaj o tym nie piszemy!

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 7. kiedy bedzie naprawiony asfalt w wsi waganka prosze o zadanie takiego pytania panu burmistrzowi.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 8. Proszę o zapytanie Pana Bednarczyka, kiedy ruszy budowa kanalizacji na osiedlu Słoneczna. Słyszałem, że podobno w 2012 roku, ale może da się powiedzieć jakoś dokładniej.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 9. Felku, o takie rzeczy to się pytaj drogowca. Burmistrz ma ważniejsze sprawy na głowie a niżeli Twój asfalt. A i tak przejdą krowy i go [zabrudzą]*.

  * słowo zmienione przez moderatora na mniej wulgarne

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
  • Do Anastazji

   Właśnie pytanie o to kiedy zostaną naprawione jezdnie należy zadać Burmistrzowi. Ja dziury w jezdni zgłaszałem już 2 razy i efektu nie ma. Dziwi mnie to strasznie że nawet żadnej informacji na maila nie otrzymałem, jakoś sąsiednia gmina potrafi odpisać a nawet zadziałać – pisząc do Wójta Gminy Zabrodzie w sprawie ulicy przy której mieszkają moi dziadkowie, Wójt potrafił mi przesłać zwrotne oficjalne pismo a ulica została wyrównana (to jest sytuacja z przed miesiąca). Pisząc również do innych instytucji otrzymuje pisma zwrotne, tym bardziej dziwi mnie że w tej Gminie (Tłuszcz) nie można się doprosić załatania 2 dziur żeby kamienie z kruszonego asfaltu nie latały po jezdni i nie wyskakiwały spod kół jadących samochodów.
   Niech właśnie burmistrz odpowie na to pytanie kiedy zostaną dokonane naprawy nawierzchni bo ani na wiosnę nikt się tym nie zajął ani teraz na jesieni więc niech odpowie wreszcie kiedy.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 10. W związku z tym , że uczciwej cenzury tu nie będzie a i na logowanie nie ma co pewnie liczyć ze strony ST. To proponuje aby obok komentarzy zamieszczać IP (połowa będzie zamaskowana, wiem) wzorem Wieści Podwarszawskich i umieszczać wszystkie komentarze albo wyłączyć je jak na wybory2010
  Pozdrawiam

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
  • I co miało by to dać ?

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: 0 (ocen: 0 )
   • “I co miało by to dać ?”

    A to, żeby wyeliminować takich kretynów jak ty. Nie wiem czy masz naście lat i jesteś jeszcze mało rozgarnięty czy dorosły ale tępy. Do takich właśnie ludzi tyczy się ta wypowiedż a gdybyś miał odrobinę rozumu to byś się nie podpisywał jak ktoś inny od dłuższego czasu. Jak piszę r o 18:18

    Z wyrazami szacunku
    Robert
    A bym zapomniał, idz do fryzjera bo „fryzura” już nie ta.

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: 0 (ocen: 0 )
    • HEHE. Aż tak łatwo ci się podnosi ciśnienie? Po jednym pytaniu?

     Strach pomyśleć co ci się stanie po dwu :)

     Zmartwię cie… Kretynizmu ani kretynów nie wyeliminujesz dowolną decyzją administracyjną, żadnej władzy. W granicach obowiązującego prawa oczywiście. ;)

     Melisy życzę, i powrotu do miejsca gdzie rozsądek nie przeszkadza w myśleniu aż tak bardzo jak tobie powyżej.

     VA:F [1.9.12_1141]
     Poparcie: 0 (ocen: 0 )
     • Nic nie zrozumiałeś! A to potwierdza twoja głupotę, i te pytania…błazen jakich mało.

      VA:F [1.9.12_1141]
      Poparcie: 0 (ocen: 0 )
  • Najprawdopodobniej ponad 90% osób pisze z łącz ze zmiennym IP (neostrada itp …)
   Więc ujawnianie adresów IP nic by nie dało.

   Można też sprowadzić wymóg rejestracji kont poprzez adresy e-mail (WordPress na którym jest oparta strona ST ma takie możliwości) , lecz wtedy najprawdopodobniej znacząco spadnie liczba komentarzy….
   Oczywiście wtedy też nie jest problemem założenie na szybko adresu e-mail tylko do tego celu…. lub kilku e-mail’i dla kilku kont ;/

   Tak czy inaczej ludzie i tak pozostaną anonimowi.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 11. A co się stało że chcecie sprawdzać IP czyżby jakaś sprawa sądowa się szykuje?

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 12. To niech się każdy trzyma swojego nicka bo pisanie kilku osób pod jednym imieniem czy nickiem jest żałosne (mowa o celowym działaniu) nie ma tu aż tylu żeby się pogubić powinno to być uporządkowane przez ST. Ale dla średnio inteligentnego człowieka nie jest problemem odróżnić, że pod danym imieniem czy nickiem piszę inna osoba (styl, gramatyka, forma )

  P.S. A nawet jeśli liczba komentarzy by spadła to co? Może chociaż były by bardziej przemyslane.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 13. Dziękuję Redakcji za zadanie mojego pytania dotyczącego kanalizacji na osiedlu Słoneczna. Odpowiedź Burmistrza napawa optymizmem, oby faktycznie roboty ruszyły już na wiosnę :)

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 14. Panie redaktorze czemu pan nie zapytał burmistrza jak go przekonali w GS-ie do zakupu pawilonu? I czemu po każdym pytaniu była chwila ciszy. Wy to jakoś montowaliście? Miało być na żywo, a może burmistrz kartki szukał z odpowiedzią. Proszę o odpowiedź.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
  • Każdy rozmówca ma nieco inny styl mówienia. Niektórzy odpowiadają, zanim pytanie padnie, inni zaś chwilę odczekują, aby np. zebrać myśli.

   Rozmowie na żywo zawsze towarzyszą spore emocje – warto o tym pamiętać.

   Całe nasze nagranie powstało “na żywo”, nikt z kartki nie czytał – nie ma nawet możliwości by rozmówca robił notatki.
   Nie znam się na tajnikach dziennikarstwa radiowego, ale wydaje mi się, że w przypadku montażu usuwa się “chwile ciszy”, a nie dodaje :)
   My z pliku do pobrania usuwamy jedynie kilka pierwszych sekund, kiedy testujemy jakość dźwięku.

   Pozdrawiam,
   AP

   VN:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: 0 (ocen: 0 )
   • Burmistrz nie czytał z kartki bo się wykuł sie odpowiedzi na pamięć !!!.

    Miał czas ;)

    Odwołał poprzedni wywiad dzięki czemu miał 5 tygodni na naukę.

    Chwila pauzy po każdym pytaniu była mu potrzebna aby przypomnieć siebie właściwą odpowiedz.
    Ale była by heca jakby zaczął recytować nie tą odpowiedz co trzeba.

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 15. Przysłuchujac sie wypowiedzi burmistrza w sprawie przejazdów kolejowych, w których to rzekomo z Panem Wójcikiem wspólnie toczył rozmowy z przedstawicielami PKP wyjasniam co nastepuje:
  - Burmistrz chwali sie że powstanie parking przy PKP w Tłuszczu tak powstanie tylko ile to kosztuje gminę, PKP wspólnie z gminą miało budować parking ale oczywiście się z tego wycofało za to gmina musi teraz płacić za ten plac pieniądze i sama budować parking.
  Nastepna sprawa dotyczy ulicy Tłuszczańskiej PKP z chwilą modernizacji trasy kolejowej i zamkniecia przejazdu na Zakrzewiu miała wykonać ulicę Tłuszczańską, pospiech jednego z inicjatorów budowy tejże ulicy czyli Pan Wójcik spowodował że gmina musiała wykupić grunty PKP za bagatela 200 tyś zł, co za tym idzie należy jeszcze wykonac projekt tej ulicy mysle że około 60-70 tyś zł, przebudowa światłowodu i jeszcze koszt wykonania tej ulicy to rząd wielkości około 2mln zł. Brawo za pomysłowość i marnowanie pieniędzy. A może jest jeszcze inny aspekt pośpiechu Pana radnego. Bo narazie tylko gada że sprowadzi inwestorów do naszej gminy ostatnio chwalił się ze sprowadzi Kulczyka.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 16. Zaczynam zmieniać o Panu Bednarczyku zdanie.
  Jak nie ma obok siebie “doradców”, którzy robią mu krecią robotę, to naprawdę gada sensownie.
  Panie Pawle, niech Pan pogoni w czorty tych “suflerów”.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 17. Panie Redaktorze !!!
  Zawiodłem się.
  Trzymałem Pana za słowo.
  Obiecywał Pan, że zada Pan Pytanie w sprawie faktycznych kosztów rozbiórki fundamentów

  http://stacja-tluszcz.pl/?p=4017&cpage=1#comment-1813

  Czyżby to pytanie zostało odrzucone przez sztabowców Pana burmistrza ???
  Ile było jeszcze takich niewygodnych pytań na które Pan burmistrz nie chciał odpadając ???
  Jak faktycznie przebiegały negocjacje dotyczące udzielenia wywiadu?
  Rozumiem że temat propagandy kosztów rozbiórki fundamentów został już jak wiele innych zamieciony pod dywan.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
  • Informacje na temat faktycznych kosztów rozbiórki fundamentów znajdzie Pan na str 2 najnowszej “Stacji Tłuszcz”, w artykule: “Nielegalne fundamenty: rozprawa odroczona” (wkrótce materiał będzie także dostępny online).

   Ponieważ na to pytanie uzyskaliśmy odpowiedź przygotowując artykuł do wrześniowej ST, nie padło podczas “Rozmów…”.

   Przy okazji polecam również wywiad z burmistrzem “Czasami trzeba podnieść głos”, który znajdzie Pan w najnowszej ST. W moim odczuciu jest tam kilka “niewygodnych” pytań, na które burmistrz odpowiedział (osobiście).

   Pozdrawiam i mam nadzieję, że mimo iż pytanie o fundamenty nie padło w audycji, to po zapoznaniu się ze wspomnianym artykułem, nie będzie Pan zawiedziony.

   Aleksandra Puławska

   VN:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 18. No i się wydało wreszcie. Farbowany lis udawał prawicowca a mówi że zagłosuje na PSL czyli postkomunistów (kiedyś ZSL), którzy razem z PZPR rządzili przez 40 lat w Polsce i zamiast ław poselskich powinni siedzieć na ławach oskarżonych lub pochować się w domach ze wstydu. A młodzie powinni się wstydzić do czegoś takiego się zapisywać lub głosować na to paskudztwo. Ciekawe co na to szef powiatowego PSL którego zwalczał wiceburmistrz. Dogadali się w końcu? Liczyłam że pan Bednarczyk zagłosuje na PiS i do tego zachęci mieszkańców Tłuszcza. Wstyd panie burmistrzu. Ciekawe czy w radzie gminy są jacyś ludzie z tego PSL – ZSL. Wie może ktoś z piszących tu swoje opinie?

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
  • Sama idz do PISu (przeproście i …*) to partia dla chorych ludzi. Bez wyjątków!!! wystarczy zobaczyc kto popiera tą partie w radzie i nie tylko. Poza tym jeden pisowiec już był w rządach wystarczy. Jeszcze ludzi ma zachęcać dobre, żałosna jesteś kobieto
   A może jak chcą w wołominie, w Tłuszczu tez pomnik kaczorowi postawić?!

   * słowo usunięte – moderator

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 19. Pan Bednarczyk nie mówi “ja uważam, ja robię” tylko “burmistrz uważa, burmistrz robi”.

  To nie on jest burmistrzem tylko ktoś trzeci czy może w ten zawoalowany sposób podkreśla swój majestacik?

  Więcej skromności młody człowieku.

  A i pamiętaj o Wiesławie G., wójcie gminy Płaska.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 20. Nie będziemy mieli posła z Jadowa, bo jest na 20 pozycji na liście, natomiast liczba mandatów przypadających na nasz okręg to 12…

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
  • Bednarczyk popiera kogoś z PSL
   Mówi że ważne żeby nasz przedstawiciel był w koalicji.
   A mamy przecież w naszej gminie przedstawiciela partii która ma największe szanse żeby aby być w rządzie.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 21. A kto to ma z gminy posłem zostać? Coś szeptano na ulicy lecz słuch już nie ten. No, chyba nie bednarczyk??? Drugi raz ludzie się nie nabiorą.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 22. Nie,
  Brudny Harry.
  Kto oglądał film to będzie wiedział, co to znaczy

  ;-)

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 23. Klocek sie zdenerwuje,że Bednarczyk popiera Kokoszke pare miesiecy wcześniej Klocek nawet był przez dwie godziny zastępcą burmistrza

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 24. trzeba się myć Harry
  he he he

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 25. Witam

  Ja chciałbym się dowiedzieć ile będzie kosztowało wypuszczenie obligacji, z jakim dyskontem pojawią się na rynku? Chciałbym się również dowiedzieć jakie inne możliwości finansowania (projektu wodociągu i kanalizacji) były bądź są brane pod uwagę, co i dlaczego zostało odrzucone? Do jakiej ilości gospodarstw domowych jest adresowany ten projekt? no i najważniejsze ile ma wynosić faktyczny wkład gminy – proszę o podanie kwoty.
  Zdaję sobie sprawę że nikt w komentarzach nie udzieli mi na te pytania odpowiedzi ale proszę redakcję ST aby może sporządziła na ten temat malutki artykuł w kolejnym numerze.

  Pozdrawiam
  Piotr

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 26. Do redakcji ST
  Prosze się zainteresowć robotami jakie maja być wykonywane odnośnie utwardzenia powierzchi gruntu terenu kolejowego w ramach zadania inwestycyjnego Budowa Parkingu w Tłuszczu.
  Przeglądając przedmiot zamówienia stwierdzam że Urząd powinien na ta inwestycje mieć pozwolenie na budowę a nie jak to sie odbywa w tej chwili zgłoszenie. Zgodnie z art. 29 Prawa Budowlanego pozwolenia na budowę nie wymaga budowa miejsc postojowych dla samochodów osobowych do 10 stanowisk włącznie. Powierzchnia tego terenu o którym jest mowa z specyfikacji jest bardzo duża i pomięści więcej samochodów, dochodzi tu jeszcze jedna kwestia czyli zaburzenia warunków gruntowo wodnych a więc powinna być do tego wszystkiego sporządzona decyzja środowiskowa. Biorąc powyższe pod uwagę nalezy wspomnieć że w specyfiki wykonywania opisanych robót teren ten bedzie korytowany i zostana wbudowane poszczególne warstwy kruszywa i co za tym idzie spowoduje zlewnie wody z całej utwrdzonej powierzchi w strone torów kolejowych. Nic w opisie przedmiotu zamówienia nie ma o odprowadzeniu wód z tego placu do zbiorników odbierajacych wodę. MAjąc na względzie powyższ prosze szanowną Redakcje o zainteresowanie się omawianym problemem aby nie powtórzyła się sytuacja tak jak z fundamentami.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

Dodaj komentarz