I Bieg Cichociemnych

Dodane w:: EPM III,Numer 47-48 (czerwiec/lipiec) 2011 |

I Bieg Cichociemnych (fot. A. Ratajczyk)I Bieg Cichociemnych (fot. A. Rosa)28 maja już od samego rana w okolicach Szkoły Podstawowej w Kruszu było widać wielkie poruszenie. Właśnie tam o godz. 10.00 rozpoczął się I Bieg Cichociemnych.

Wyścig ten został zorganizowany na cześć wojskowej organizacji Cichociemnych i miał przypomnieć zrzuty spadochronowe dokonane w okolicach Krusza – mówi Artur Dzięcioł ze Stowarzyszenia „Twórcy Jutra”. Organizatorzy chcieli także zwrócić uwagę na piękne widoki naszej okolicy. Wyścig przygotowały Stowarzyszenie Twórcy Jutra, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kruszu i Komenda Hufca ZHP im. Cichociemnych w Tłuszczu. Patronatem medialnym objęła imprezę „Stacja Tłuszcz”.

I Bieg Cichociemnych (fot. A. Puławska)Już od godz. 8.00 przed punktem zapisów stał tłum ludzi. Po odbiorze pakietów startowych (składających się zI Bieg Cichociemnych (fot. K. Wyszyńska) numeru startowego, koszulki, batonika i butelki wody) zawodnicy rozgrzewali się lub podziwiali piękną okolicę.

Dystans biegu wynosił ponad 10 km, uczestniczyło w nim 101 osób. Do mety uczestnicy przybiegli bardzo uśmiechnięci. Wyścig wygrało małżeństwo z Bydgoszczy. W kategoriach „mężczyźni” i „ogólny zwycięzca biegu” triumfował Paweł Ochal z grupy Fundacji Maratonu Warszawskiego z czasem 39’52”46, a w kategorii kobiet Olga Ochal z tej samej drużyny z czasem 42’26”71. Zwycięzcy otrzymali książki, medale i nagrody pieniężne.

Jak mówią Patryk (zajął 15 miejsce) i Tomasz (przyznał, że zajął „około 30 miejsce”), bieg był fajną przygodą. Trasa była I Bieg Cichociemnych (fot. A. Rosa)zróżnicowana – prowadziła przez las, teren zabudowany, pola i łąki. Chłopcy wyrażali zadowolenie, że coraz więcej osób biega i że w okolicy przybywa imprez sportowych.

I Bieg Cichociemnych (fot. K. Wyszyńska)Po odebraniu nagród i medali jeden z uczestników wygłosił bardzo pouczającą mowę, dziękując organizatorom za zorganizowanie biegu zwrócił jednocześnie uwagę okolicznym mieszkańcom na zaśmiecenie lasów.

Ja dołączam się do podziękowań oraz gratulacji zwycięzcom. Mam nadzieję na kolejną edycję Biegu Cichociemnych za rok.

  • Aleksandra Ratajczyk

Reklama

Dodaj komentarz