RÓŻE WYBRANE

Dodane w:: Numer 45 (kwiecień) 2011 |

W trakcie Biesiad z Książką został rozstrzygnięty konkurs „Róża Burmistrza Tłuszcza”. Statuetki i podarunki otrzymało dziesięć pań, wyróżniających się szczególną działalnością w naszej gminie. Nagrodą specjalną była Róża Róż, przeznaczona dla najbardziej aktywnej.

Tegoroczne Biesiady z Książką były tworzone głównie z myślą o damskiej części mieszkańców gminy Tłuszcz. „Być kobietą, być kobietą…”- ten motyw przewodził całemu programowi imprezy, w skład którego wchodziło też nagrodzenie pań aktywnie udzielających się w życiu społeczności lokalnej. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 9 kwietnia w Centrum Kultury w Tłuszczu, w czasie drugiego dnia biesiad. Jego pomysłodawcą był burmistrz Paweł Bednarczyk, organizatorką i prowadzącą natomiast Emilia Oleksiak, specjalistka ds. promocji i informacji naszej gminy. W pierwszych rzędach nie zabrakło oczywiście pań nominowanych do konkursu i widowni oczekującej rozstrzygnięcia.

Na początku głos zabrały: członkini Zarządu Województwa Mazowieckiego – Janina Orzełowska, dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy (PUP) w Wołominie – Jolanta Tlaga i kierowniczka Ośrodka Pomocy Społecznej – Katrzyna Rostek. Prelegentki pokazywały na własnych przykładach, że da się jednocześnie spełniać się zawodowo, żyć aktywnie w społeczeństwie i godzić obowiązki z rodziną. Kobieta może naprawdę wiele, jeśli tylko chce. Wiąże się to czasem z wyrzeczeniami, jak niezrobienie obiadu, o czym żartobliwie wspominały panie wicemarszałek i dyrektor PUP. Trzeba tylko podjąć wyzwanie i wytrwale iść naprzód.

Do wyboru laureatek powołano kapitułę, w skład której weszli panowie: burmistrz Paweł Bednarczyk, wiceburmistrz Waldemar Banaszek, przewodniczący Rady Krzysztof Gajcy, ksiądz dziekan Władysław Trojanowski, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Andrzej Nocoń, prezes Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie Jan Bajno oraz prezes Lokalnej Grupy Działania „Równiny Wołomińskiej” Rafał Rozpara. Kapituła rozdawała nagrody w trzech kategoriach: samorząd, przedsiębiorczość i działalność społeczna. Ogółem zostało zgłoszonych 18 kandydatek. Panie, które zostały wybrane, dostały statuetki i podarunki ufundowane przez jedną z kosmetycznych firm. Pozostałe otrzymały nagrody pocieszenia w postaci wyróżnień i książek.

 

Oto laureatki nagród poszczególnych kategorii:

-samorząd:

Brązowa Róża – Jolanta Tlaga, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy;

Srebrna Róża -Hanna Kurek, była radna i kandydatka na burmistrza Tłuszcza;

Złota Róża – Elżbieta Gawrońska, dyrektor Zespołu Szkół w Postoliskach.

- przedsiębiorczość:

Brązowa Róża – Ewa Romańska, właścicielka przedszkola;

Srebrna Róża – Barbara Owczarska, własna działalność gospodarcza;

Złota Róża – Danuta Sieradzka, własna działalność gospodarcza, pomoc organizacjom pozarządowym, działalność w Związku Harcerstwa Polskiego

- działalność społeczna:

Brązowa Róża – Eugenia Kowalewska, prowadzenie Klubu Sportowego „Orły” w Postoliskach, działaczka Potoku Serc i Uniwersytetu III wieku;

Srebrna Róża – Dorota Walaśkiewicz, prezes Stowarzyszenia „AXA”;

Złota Róża – Agnieszka Szyszkowska, założycielka stowarzyszenia „Potok serc”.

 

Różą Róż została nagrodzona pani kierownik Biblioteki Publicznej w Tłuszczu - Bogumiła BoguszewskaNiespodzianką była jeszcze jedna nagroda – Róża Róż, którą wybierający uhonorowali najaktywniejszą działaczkę gminy – a została nią Bogumiła Boguszewska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Tłuszczu, współorganizatorka Biesiad z Książką. Dodatkowo laureatka Róży Róż otrzymała zaproszenie na kolację w restauracji „Nasza Wenecja” w Tłuszczu dla dwóch osób.

Jak na pierwszą edycję konkurs cieszył się dużym powodzeniem, było dużo chętnych, a na niektóre kandydatki wpłynęło więcej niż jedno zgłoszenie. Nowe inicjatywy są mile widziane wśród mieszkańców naszej gminy i warto organizować kolejne etapy, może tym razem w wersji dla aktywnych panów z naszej gminy? 

 • Aleksandra Laskowska

Reklama

Komentarze (2 )

 1. Co to za kpina z tymi Różami? To żałosne, że w Tłuszczu kobiety dyskryminuje się zawodowo w tak perfidny sposób. By docenić zasługi mężczyzn daje się im podwyżki, nagrody czy awanse zawodowe a kobiety wystarczy…POCHWALIĆ. Bardzo współczuję Pani, która wygrała w kategorii Działalność społeczna. Przy tak wysokich kwalifikacjach i wymiernych osiągnięciach zawodowych na rzecz naszej gminy była Pani doskonałą kandydatką na stanowisko dyrektorki Centrum Kultury. Godne ubolewania jest to, że taką Osobę miast dyrektorką CK uczyniono Różą Burmistrza :(

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 2. A to takie kwiatki tu rosną.
  Miałem raz w życiu okazję porozmawiać z Panią Agnieszką -niesamowita babka. Kwintesencja inteligencji, zaangażowania i bezinteresowności, a to wszystko zamaskowane pod blond włosami harmonizujące ze sobą w jakże naturalny sposób.

  To niewątpliwie jest rewelacyjna kandydatka na dyrektora Centrum Kultury.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

Dodaj komentarz