KONIEC Z NICNIEROBIENIEM

Dodane w:: IPM2 IV,Numer 44 (marzec) 2011 |

W soboty można wziąć udział w zajęciach zdobienia przemiotów techniką decoupageW Tłuszczu nie ma ani miejsca, w którym można spotkać się ze znajomymi, ani lokalu godnego zainteresowania – w ostatnich latach to stwierdzenie było bardzo popularne wśród mieszkańców gminy. Dziś jest już na szczęście nieaktualne!

Jak już wielokrotnie pisaliśmy, na początku tego roku Stowarzyszenie „Potok Serc” otworzyło klubokawiarnię w Centrum Kultury. Powstała, by stworzyć takie miejsce dla mieszkańców gminy, w którym będzie można miło spędzić czas z rodziną i ze znajomymi.

W soboty w klubokawiarni organizowane są zajęcia z artystycznego zdobienia przedmiotów, czyli decoupage’u. Uczestnicy mają szansę wyszaleć się w sposób twórczy i artystyczny.Zabawy dla dzieci odbywają się w każdą niedziele

W każdą niedzielę o godzinie 12.00 organizowane są zabawy plastyczno-ruchowe dla dzieci w wieku 3-7 lat. W pierwszej godzinie zajęć dzieci wykonują prace plastyczne. W kolejnej – wolontariusze klubokawiarni zachęcają je do wspólnej zabawy.

Natomiast w środy w godzinach 18-20 odbywają się wieczorki taneczne, w czasie których podłoga klubokawiarni zamienia się w parkiet.

Oczywiście życie kulturalne toczy się  nie tylko w klubokawiarni. 18 marca „Teatrzyk pod Orzełkiem” na sali widowiskowej w Centrum Kultury odwiedzi najmłodszych mieszkańców gminy. Następnie odbędzie się otwarcie wystawy malarskiej Adama Wisłowskiego.

Jak widać, tłuszczańska kultura prężnie się rozwija. Miejmy nadzieję, że jeśli nie teraz, to już wkrótce każdy znajdzie coś dla siebie interesującego!

  • tekst i zdjęcia Michalina Musielik

Reklama

Dodaj komentarz