NOC PRZED EKRANEM

Dodane w:: EPM IV,Kultura,Numer 49 (sierpnień 2011) |

Kto w nocy z 9 na 10 lipca szukał w Tłuszczu rozrywki, powiniem był skierować swoje kroki do Centrum Kultury. Tam odbyła się I Tłuszczańska Noc Filmowa, w ramach której wyświetlono trzy komedie.

Na pomysł zorganizowania wydarzenia wpadła Ewelina Szewczak, koordynatorka wolontariuszy w Stowarzyszeniu „Potok serc”. Repertuar nie był przypadkowy.Na etapie planowania przeprowadziliśmy na 200 osobach ankietę, w której do wyboru były gatunki filmów. Gdy był już ustalony termin nocy filmowej, przeprowadziliśmy kolejną ankietę, tym razem na grupie 50 osób, w której ankietowani wybierali trzy spośród dziesięciu zaproponowanych tytułów wyjaśniła nam pomysłodawczyni.

Stowarzyszenie uzyskało wsparcie od dyrektora Centrum Kultury, który wykupił koncesję na publiczne wyświetlenie filmów. Nie pozwalała ona na podanie do publicznej wiadomości tytułów prezentowanych obrazów, nazwisk bohaterów, jak i pobierania opłat od widzów. Podczas nocy filmowej można było za to kupić ręcznie robione bransoletki i laleczki, a także skorzystać z oferty klubokawiarni.

Po imprezie zapytałyśmy Ewelinę Szewczak jakie było zainteresowanie taką formą rozrywki wśród mieszkańców naszej gminy. Rozdaliśmy 150 karnetów. Ludzie obiecywali, że przyjdą. Dla pewności zapisywaliśmy nazwiska osób, które odbierają karnety. Niestety, frekwencja wyniosła jedynie 80 osób – mówiła.

 Nie zniechęciło to organizatorów, którzy już 20 sierpnia szykują kolejną noc filmową – tym razem pod hasłem „Musicale”.

  • Monika Godlewska, Monika Kur

Reklama

Dodaj komentarz