FUNDAMENTY POD HALĘ SPORTOWĄ DO ROZBIÓRKI

Dodane w:: Numer 43 (luty) 2011,Ogłoszenia z urzędu |

Dnia 27 stycznia br. do Urzędu Miejskiego w Tłuszczu wpłynęła decyzja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Wołominie nakazująca Gminie Tłuszcz rozbiórkę fundamentów wybudowanych pod halę sportową.

Fundamenty, których dotyczy powyższa decyzja zostały wybudowane bez wymaganego pozwolenia na budowę, w związku z czym Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego postanowieniem z dnia 21.09.2010 r. wstrzymał prowadzenie robót budowlanych przy budowie ław fundamentowych oraz nałożył obowiązek przedstawienia niezbędnej dokumentacji. Pomimo upływu trzymiesięcznego terminu dokumentacja nie została przedstawiona w związku z czym PINB wydał decyzję o rozbiórce fundamentów.

Dokumentacja hali to jednak nie jedyny problem, gdyż zgodnie z oceną stanu technicznego fundamentów z maja 2010 r. stan fundamentów nie pozwalał na kontynuowanie prac związanych z budową hali wielofunkcyjnej.

Do tej pory Gmina Tłuszcz na prace związane z fundamentami, czyli na dokumentację, roboty budowlane, badanie wytrzymałości, ocenę stanu technicznego, wydała ponad 200 000 zł. Według kosztorysu inwestorskiego rozebranie fundamentów wyniesie ok. 200 000 zł, czyli łącznie koszt doprowadzenia do stanu pierwotnego to ok. 400 000 zł z budżetu Gminy.

 • Emilia Oleksiak, Urząd Miejski w Tłuszczu

Reklama

Komentarze (4 )

 1. 200 tyś za rozebranie gruzu?
  to co zębami będą go gryźć?
  pewnie znowu jedyna słuszna firma wygra przetarg na rozebranie gruzowiska i każdy się będzie zastanawiał skąd jakiś “ćwok” ma tyle kasy.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 2. Ciekawi mnie jedno. Kto budował te fundamenty jeśli nie było pozwolenia na budowę. Słyszałem też, że budynki przy KS Bóbr także nie miały zezwolenia. Dlatego za tyłek powinien być wzięty były burmistrz, a także firma, która podjęła się budowy tego obiektu bez zezwolenia (powinna mieć przedstawione zarzuty prokuratorskie.)

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 3. Nie doczytałeś kolego przywrócic do stanu pierwotnego,ja to rozumiem tak;wycięte drzewa posadzić, fundamenty rozebrać (kamień węgielny poświęcony zdeponować w godnym miejscu) stal do puławskiego lub mamczaka,gruz zutylizować,teren wyrównać, zasypąć,wykonać “piękne” boisko asfaltowe,zamontować urządzenia sportowe.Tak to wygląda przywrócenie stanu pierwotnego.Dobrze że są potencjalni winni tego stanu i trochę przez osiem lat powinni odłożyć na taką sytuację lub wykupić OC

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 4. w rzeczpospolitej z dnia 8-9maj 2010 r w dodatku Prawo pracy jest artykuł, który wyjaśnia za co i ile odpowiada pracownik “Pracownik,który szkodził firmie,musi za to zapłacić”.Wydaje mi się,że w sytuacji kiedy jeden z podejrzanych będzie miał płacić cale odszkodowanie to zmowa wspólniów pęknie jak bańka mydlana.Wszak Kierownik dz.inwestycji sam nie podpisuje przelewów, po drodze jest wykonawca,inspektor nadzoru z gminy,skarbnik z zespołu szkół,szef od zespołu szkół,skarbnik z gminy,burmistrz z gminy.Wszyscy Ci ludzie mają wyższe wykształcenie, doświadczenie,nie mogą udawać (głupiego Jasia)ktory o niczym nie wie.Tu byly burmistrz J.K.B. nie może mówić, że o niczym nie wiedział,chyba że był pod znieczuleniem tzw.(głupim jasiem)

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

Dodaj komentarz