„Kto śpiewa, dwa razy się modli”, czyli krótko o scholi parafialnej

Dodane w:: IPM2 III,Numer 43 (luty) 2011 |

Achola w parafii pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w TłuszczuW parafii pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Tłuszczu schola działa już półtora roku. 16 stycznia mieliśmy okazję oglądać jasełka w jej wykonaniu.

Schola dziecięca oraz schola młodzieżowa powstały we wrześniu 2009 r. Ich założycielem i opiekunem jest ks. Andrzej Zajkowski – wikariusz wyżej wymienionej parafii. Co niedzielę w trakcie mszy rozpoczynającej się o godzinie 9 śpiewa schola młodzieżowa, a o 10.15 – dziecięca. Z akompaniamentem gitary, czasem również keyboardu.

- Staramy się, aby schola się rozwijała, dlatego regularnie ćwiczymy, uczymy się nowych pieśni, zaopatrujemy w odpowiedni sprzęt. Musimy dużo ćwiczyć czystość dźwięku i współbrzmienie z instrumentami. W ostatnim czasie doszło wiele nowych osób, dlatego też dużo trzeba pracować nad odwagą, bo różnie to wychodzi, ale liczę na to, że będzie tylko lepiej – mówi ks. Zajkowski.

Mimo że okres Bożego Narodzenia już minął, warto wspomnieć o tym, że 16 stycznia w kościele odbyły się jasełka w wykonaniu obydwu scholi parafialnych i ministrantów. Przedstawienie wzbogacone było odśpiewaniem kolęd i pastorałek. Dla młodych wykonawców był to ważny dzień, na który długo się przygotowywali. Na zakończenie wszyscy oglądający mogli podzielić się opłatkiem i złożyć pozostałym życzenia, co sprzyjało podtrzymaniu ciepłej, świątecznej atmosfery.

Także rok temu w okresie bożonarodzeniowym schola zorganizowała koncert kolęd. W 2010 r. chór dziecięcy odniósł sukces, zdobywając drugie miejsce w gminnym konkursie piosenki o papieżu Janie Pawle II.

  • Aleksandra Laskowska
  • fot. Michalina Musielik

Reklama

Dodaj komentarz