MAMY LODOWISKO

Dodane w:: Numer 42 (styczeń) 2011 |

Otwarcie Orlika fot. Emilia OleksiakZimowa oferta spędzania wolnego czasu w Tłuszczu znacznie się powiększyła. Z końcem grudnia oddano do użytku mieszkańców „Białego Orlika” – ogólnodostępne sztuczne lodowisko.

29 grudnia 2010 roku oficjalnie przecięto wstęgę na nowym obiekcie. Mimo mrozu i padającego śniegu na otwarcie przybyli mieszkańcy, radni gminni i powiatowi oraz przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki. W uroczystości uczestniczył oczywiście także burmistrz Paweł Bednarczyk oraz pracownicy tłuszczańskiego urzędu. Lodowisko powstało w ramach pilotażowego programu „Biały Orlik” i było jedną z ostatnich inwestycji zrealizowanych przez odchodzący zespół burmistrza Jana Krzysztofa Białka i zastępcy Janusza Tomasza Czarnogórskiego. Całkowity koszt lodowiska wyniósł 481 900 zł, z czego z budżetu gminy wydano 262 910 zł, pozostałą część pokrył budżet państwa.

Brak możliwości wypożyczenia łyżew i brak muzyki to główne wady wymieniane przez użytkowników nowego miejsca na zimowej mapie Tłuszcza. Poza tym korzystający widzą same dobre strony nowej inwestycji.

W pilotażowym programie „Biały Orlik” powstało już ponad 30 obiektów. Tłuszczański był pierwszym ukończonym na Mazowszu. (red)

Orlik fot.M.PuławskiOtwarcie lodowiska wzbudziło wśród mieszkańców wiele emocji i komentarzy. Oto niektóre z nich:

Radek: Pomysł lodowiska jak najbardziej udany, ale proponuję większy nacisk położyć na obsługę w godzinach otwarcia. Obsługa powinna reagować jak się trafi jakiś pseudo akrobata i wymachuję łyżwami na wysokości twarzy małych dzieci tam jeżdżących, albo wyścigi młodzieży po całym lodowisku we wszystkich kierunkach, które uniemożliwiają jazdę małym dzieciom i osobom uczącym się dopiero jeździć bądź przypominających po parunastu lub więcej latach jazdę. Oczywiście to sporadyczne przypadki, nie jest tak cały czas, ale w takich sytuacjach powinna reagować obsługa a z tym jest różnie, ale to dopiero pierwszy sezon i wszyscy się uczą i mam nadzieję, że będzie lepiej. Swoją drogą jak na lodowisko za prawie 500 tys. zł to jest bardzo małe i brakuję tam muzyki. Poza tym jak się wydaje taką sumę pieniędzy to powinno się zainwestować po parę par z jednego numeru łyżew damskich i męskich i zrobić wypożyczalnię jak to ma miejsce w innych miejscowościach wiele osób przychodzi pyta czy można wypożyczyć łyżwy i rozczarowanie, ta inwestycja na pewno by się zwróciła i umożliwiła by jazdę dzieciom, których rodziców nie stać na kupno łyżew a takich naprawdę nie brakuję w obecnych czasach poza tym wielu dorosłych także by z tego skorzystało więc morze warto o tym pomyśleć.

Konrad: 262 910 zł poszło się bujać, żeby kilkadziesiąt osób się trochę pobawiło. Głupota ludzka nie zna granic. Za duże koszty jak na tak małą miejscowość, duże potrzeby i mała ilość ludzi.

MojeMiasto: Chyba coś się Panu w głowie pomieszało, odkąd działania samorządu na rzecz kultury fizycznej mieszkańców są przedsięwzięciem biznesowym? To inwestycja w zdrowie mieszkańców, profilaktyka uzależnień u młodzieży oraz integracja lokalnej społeczności. Za te 200 tys. to nawet 10 m asfaltu nie da się położyć a Tłuszcz to zapadła mieścina, gdzie nawet się dzieciom pod szkołą lodowiska od lat nie wylewało i niby co te dzieci miałyby w ferie na miejscu robić? Nawet górki zjazdowej na sanki nikt nie usypał. Bardzo się cieszę, że to lodowisko powstało. Nie wszystko można przeliczyć na pieniądze…

Grzegorz: Według mnie lodowisko to dobry pomysł. Na terenie gminy Tłuszcz jest chyba więcej osób jeżdżących na łyżwach niż tylko kilkadziesiąt.

Wyborca: Pomysł jest dobry i widać po ilości zainteresowanych, że się przyjął, a jeśli chodzi o pieniądze to przynajmniej widzimy, że są wydawane dla obywateli.

Źródło: wybory2010.stacja-tluszcz.pl

 

BIAŁY ORLIK

Lodowisko jest czynne w godzinach:
Dni powszednie 15.00 – 20.00
Soboty, niedziele, święta 10.00 – 20.00
Ferie 10.00 – 20.00

Zgodnie z informacjami ze specyfikacji przetargowej lodowisko powinno prawidłowo funkcjonować w temperaturach do +10 st. C.

Reklama

Komentarze (1 )

  1. Lodowisko w naszym miasteczku to bardzo dobrzy pomysł oraz trafiony.Lodowisko ma bardzo duże zainteresowanie ,gdy jeszcze powstanie tutaj wypożyczalnia łyżew zainteresowanie będzie jeszcze większe.Wiem bo bardzo lubię to dyscyplinę sportową.Pozdrawiam

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: 0 (ocen: 0 )

Dodaj komentarz