Niezwykły kapłan z wizytą w Tłuszczu!

Dodane w:: Numer 8 (marzec 2008) |

15 kwietnia 2008 r. przyjedzie do Tłuszcza z wizytą ks. Bruno Thevenin – kapłan będący założycielem Misji Św. Teresy – popularnego ruchu łączącego w modlitwie dzieci i osoby dorosłe z wielu krajów!

Grupy Misji Świętej Teresy można znaleźć we Francji, Chorwacji, na Litwie, Ukrainie, Węgrzech, a także w wielu miastach Polski. Misja Św. Teresy gromadzi osoby świeckie, które modlą się za powołanych do służby Bożej, biorąc za przykład św. Teresę od Dzieciątka Jezus. Każdy z uczestników Misji modli się za jedną osobę duchowną (księdza, kleryka, zakonnika), stając się dla niej “Aniołem Modlitwy”. Anioł Modlitwy zna tylko imię kapłana i codziennie odmawia za niego Modlitwę do Matki Bożej Kapłanów – jest to specjalna modlitwa, którą posługuje się Misja Św. Teresy. Codzienne odmówienie tej modlitwy jest obowiązkowe. Można podejmować także inne, dodatkowe postanowienia, np.: raz w miesiącu ofiarować Komunię Św., modlitwę różańcową albo też ofiarować cierpienie, walkę z własnymi słabościami – ale takie postanowienia zależą już od danej osoby.

Jak zostało wspomniane, ruch modlitewny zapoczątkowany przez księdza Bruno, przyciąga wiernych w wielu krajach. Również w Tłuszczu, w Parafii Przemienienia Pańskiego, od 4 lat działa dziecięca grupa Misji Św.Teresy, prowadzona przez studentki – Agnieszkę Sokołowską i Małgorzatę Żabicką. Dzieci z tłuszczańskiej grupy spotykają się raz w tygodniu, w niedzielę, by wspólnie modlić się, śpiewać a także pobawić, czy wykonać jakieś prace plastyczne związane z tematyką Misji Św. Teresy.

Ksiądz Bruno co roku przyjeżdża do Polski, aby spotkać się z Aniołami Modlitwy. Już dwa razy mieliśmy przyjemność gościć go w Tłuszczu! W tym roku również zamierza nas odwiedzić!

Kapłan przyjedzie 15 kwietnia (wtorek) o 16.30, by spotkać się z grupką Misji, po czym o godz. 18.00 weźmie udział we Mszy Św., na którą wszystkich serdecznie zapraszamy! Po Eucharystii ksiądz Bruno spotka się z osobami dorosłymi i dziećmi nie należącymi do Misji.

Warto przyjść na spotkanie z kapłanem, który stworzył ruch modlitewny tylko w samej Polsce zrzeszający 3 tys. ludzi! Ks. Bruno mówi do wiernych w sposób niezwykle atrakcyjny i poruszający, angażuje do działań i pobudza aktywność odbiorców. Co ciekawe… ks. Bruno nie zna języka polskiego! Mimo to, za pośrednictwem tłumacza, potrafi utrzymać bliski, osobisty kontakt z wiernymi. Zapraszamy!
(Małgorzata Żabicka)

Spotkanie z księdzem Bruno Thevenin:
15 kwietnia (wtorek), godz. 18.00 – kościół Parafii Przemienienia Pańskiego (ul. Kościelna, Tłuszcz)

Reklama

Dodaj komentarz