Nadesłane do redakcji: Żałoba Narodowa w Tłuszczu

Dodane w:: Numer 7 (luty 2008) |

Dziś cała Polska przeżywa czas żałoby narodowej łącząc się w bólu z rodzinami ofiar katastrofy lotniczej. W całym kraju odwołano wszelkie imprezy rozrywkowe. Nawet skoki narciarskie w Zakopanem odbyły się w powadze. Tymczasem miasto Tłuszcz rozbrzmiewa wesołą muzyką. W Centrum Kultury, które ma na celu edukację młodzieży i wpajanie jej kultury (jak sama nazwa na to wskazuje), odbywa się dyskoteka, prawdopodobnie z okazji czyichś osiemnastych urodzin. Jaki ma sens wieszanie flagi z kirem, kiedy nie potrafimy uszanować czyjejś tragedii? Staje się to tylko pustym symbolem i dowodem naszej hipokryzji. Jeśli młodzież nie ma jeszcze wyrobionego wyczucia, powinni znaleźć się ludzie dorośli, którzy staną się dobrym wzorcem. Takim człowiekiem winien być kierownik Domu Kultury, a także Burmistrz. Tymczasem sami uczymy młodych ludzi, że nie ma spraw ważniejszych od ich zachcianek. Może należałoby się zastanowić nad postawą włodarzy naszego miasta? (…) Muzyka niosła się w nocy do rana, więc o obserwacje nie było trudno. Policja również sprawdzała ten fakt, ale podobno młodzież miała pozwolenie na tę imprezę. Stąd nasze przykre zdziwienie: uważamy, że takie pozwolenie powinno być cofnięte (można było przełożyć imprezę). Podobno Tłuszcz ma takie tradycje patriotyczne, świętowana jest rocznica “cudu nad Wisłą”, itp. Jakoś to jedno z drugim się kłóci. Nie można wymagać od młodzieży patriotyzmu, jeśli nie ma ona skąd czerpać wzorów… Pozdrawiamy. A.& J. (25.01.2008)
Od Redakcji: Przekazaliśmy treść powyższego listu panu Pawłowi Ołdakowi, dyrektorowi Centrum Kultury w Tłuszczu. Jak nam powiedział, pracownicy Centrum Kultury nie mieli żadnego wpływu na „huczną” osiemnastkę, ponieważ sala została wynajęta dużo wcześniej niż zaczęła obowiązywać żałoba narodowa. Przy okazji pan Ołdak wyraził swoje zdumienie nad faktem, że pomimo, iż razem ze świętującą młodzieżą bawiły się także osoby pełnoletnie, muzyka nie została ściszona. Niestety – on jako dyrektor CK miał zobowiązanie jako podmiot wynajmujący salę i nic w tej sprawie nie mógł zrobić.

Reklama

Komentarze (1 )

  1. A to ciekawe – można odwołać koncerty, na które wysprzedano dawno bilety, można odwołać wszelakie imprezy masowe, zmienić telewizyjny program, a nie można odwołać, zni przełożyć osiemnastki w Tłuszczu… Ciekawe…

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: 0 (ocen: 0 )

    skowronek
    02/03/2008 13:30

Dodaj komentarz