ŚWIĘTO KRÓLOWEJ JADWIGI

Dodane w:: Numer 35-36 (czerwiec - lipiec 2010) |

25 maja 2010 roku Gimnazjum w Tłuszczu uroczyście obchodziło pięciolecie nadania szkole imienia Królowej Jadwigi. Na zaproszenie do wspólnego świętowania odpowiedzieli wszyscy dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy Tłuszcz, a także pan burmistrz i jego zastępca.

W tym roku uroczystości miały szczególną oprawę. Uczniowie wraz z nauczycielami, w uroczystym pochodzie, ze sztandarem na czele, udali się do kaplicy przy Parafii Błogosławionych Męczenników Podlaskich, gdzie została odprawiona Msza Święta, którą celebrowali ks. Michał Barszczewski i wygłaszający kazanie ks. dziekan Władysław Trojanowski. Chór szkolny przygotował oprawę muzyczną Mszy Świętej, a po niej zaprezentował, w formie mini koncertu, repertuar z Gminnego Konkursu Pieśni Religijnej. Kolejnym punktem obchodów było przecięcie wstęgi w „Kąciku patrona” i złożenie kwiatów. Następnie goście i uczniowie udali się na salkę rekreacyjną, gdzie po krótkiej prezentacji zdjęć sprzed pięciu lat (z nadania imienia szkole) zostały przyznane nagrody w konkursie wiedzy o patronie, przygotowywanym przez panie: B. Pergoł i E. Sadlik, a także plastycznym – przygotowanym przez panie G. Dąbrowską – Rudzińską i R. Wilgę – Pieńczuk.

Na zakończenie goście i uczniowie obejrzeli przedstawienie legendy „Stópka królowej Jadwigi”, przygotowane przez panie A. Kadaj i A. Pietrusiak. Po przedstawieniu Maria Śledziewska zaprezentowała piosenkę, która zapewniła jej zwycięstwo w Powiatowym Konkursie Recytatorskim – „Cyprian Kamil Norwid- poeta naszej ziemi” w Dąbrówce.

Agnieszka Pietrusiak

Reklama

Dodaj komentarz