ST 1 (93)/2015 Tłuszcz znowu dołączył do Wielkiej Orkiestry

Choć tym razem organizatorzy zrezygnowali z koncertów i licytacji, to z wyników zbiórki są zadowoleni

Choć tym razem organizatorzy zrezygnowali z koncertów i licytacji, to z wyników zbiórki są zadowoleni

12 803,41 zł udało się zebrać wolontariuszom tłuszczańskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas tegorocznego finału. Choć tym razem organizatorzy zrezygnowali z koncertów i licytacji, to z wyników zbiórki są zadowoleni.

W tym roku podobnie, jak w ubiegłym, sztab był zorganizowany przy Stowarzyszeniu Kastor – Inicjatywa dla Rozwoju. Zgłosiła się dużo większa liczba wolontariuszy niż w latach ubiegłych.

– Bardzo się cieszę, że z roku na rok coraz więcej młodych osób dołącza do grona wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi szefowa Sztabu WOŚP Agnieszka Zaremba. – To doskonała okazja do wyjścia z domu i niesienia pomocy – zrobienia czegoś dla innych.

Wolontariusze rozpoczęli zbiórkę od godziny 7 rano w kilku miejscach na terenie gminy. Największa liczba spacerowała z puszkami po Tłuszczu, silne reprezentacje można było spotkać też w Jasienicy i Postoliskach. Pogoda nie była łaskawa dla kwestujących, wiał zimny, porywisty wiatr, momentami siąpił deszcz. Mimo wszystko, zaangażowana młodzież z uśmiechem przynosiła do sztabu wypełnione datkami puszki.

Silne reprezentacje wolontariuszy WOŚP można było spotkać też w Jasienicy i Postoliskach (na zdjęciu)

Silne reprezentacje wolontariuszy WOŚP można było spotkać też w Jasienicy i Postoliskach (na zdjęciu)

Sztab zakończył pracę około 21 i podał wtedy do publicznej wiadomości informację o wyniku zbiórki. Tegoroczna kwota – 12 803,41 zł – okazała się niewiele niższa niż zebrana w ubiegłym roku, kiedy to zorganizowano również koncerty i wiele innych atrakcji. Dlaczego w tym roku poprzestano na zbiórce?

Organizatorzy tłumaczą to niekorzystną pogodą i co się z tym wiąże – niską frekwencją mieszkańców. Organizacja koncertów i licytacji jest w dodatku bardzo czasochłonna. Wszyscy jednak są zadowoleni, że tak wielu młodych ludzi decyduje się na włączenie do akcji.

Pieniądze tuż po zbiórce wpłacono na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Dzięki uprzejmości dyrekcji i pracowników tłuszczańskiego SK Banku szybko uporaliśmy się z wpłatą kilkunastu kilogramów gotówki – informuje Jacek Balcerak ze sztabu WOŚP Tłuszcz.

red.

 

 

 

 

Reklama

Dodaj komentarz