ST 10 (90)/2014 Udzieliliśmy ponad 4000 porad!

Dodane w:: Numer 10 (90) październik 2014,Stacja Tłuszcz Online |

 

Projekt się skończył, ale nadal uzyskasz u nas pomoc!

Sprawdź dyżury doradców!

 

 logo OBP

 

Udzieliliśmy ponad 4000 porad!

Właśnie tyle osób skorzystało z bezpłatnych porad oferowanych przez Obywatelskie Biuro Porad, prowadzonego przez trzy i pół roku przez Stowarzyszenie „Kastor – Inicjatywa dla Rozwoju”.

30 września 2014 r. zakończyła się realizacja projektu „Obywatelskie Biuro Porad”. Dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej oraz współpracy z lokalnymi samorządami gmin: Jadów, Klembów, Poświętne, Radzymin, Strachówka mieszkańcy z terenu powiatu wołomińskiego korzystali z bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich.

Samorządy nieodpłatnie udostępniły pomieszczenia, w których prowadzone były dyżury doradcy.

Z jakimi problemami zwracali się najczęściej klienci? Zdecydowanie dominowały sprawy rodzinne, często zdarzały się też sprawy konsumenckie i dotyczące nieruchomości. Biuro pomagało też w formułowaniu pism i przygotowaniu różnych formularzy i dokumentów.

– Bardzo się cieszę, że proponowane przez nas wsparcie spotkało się z tak dużym zainteresowaniem. Dzięki temu widać, że prowadzona przez nasze stowarzyszenie działalność jest potrzebna – mówi Jacek Balcerak, doradca w Obywatelskim Biurze Porad.

 

Realizatorem projektu było Stowarzyszenie „Kastor – Inicjatywa dla Rozwoju”. Obecnie, zanim zostaną ogłoszone nowe nabory projektów w funduszach unijnych, organizatorzy starają się przekonać samorządy do wsparcia prowadzonej działalności, tak aby mieszkańcy powiatu nie zostali bez pomocy. Na razie biuro będzie funkcjonować w zmniejszonym zakresie na zasadach wolontariatu. Będą to dyżury w wybranych dniach miesiąca, na które trzeba się będzie wcześniej umówić. Aby to zrobić należy zadzwonić pod numer tel. 29 646 23 51 lub napisać e-mail info@obywatelskiebiuroporad.pl . Zapraszamy!

 

Obywatelskie Biuro Porad – Tłuszcz, ul. Powstańców 9
www.obywatelskiebiuroporad.pl
tel. 29 646 23 51

 

– Bardzo się cieszę, że proponowane przez nas wsparcie spotkało się z tak dużym zainteresowaniem. Dzięki temu widać, że prowadzona przez nasze stowarzyszenie działalność jest potrzebna – mówi Jacek Balcerak, doradca w Obywatelskim Biurze Porad.

– Bardzo się cieszę, że proponowane przez nas wsparcie spotkało się z tak dużym zainteresowaniem. Dzięki temu widać, że prowadzona przez nasze stowarzyszenie działalność jest potrzebna – mówi Jacek Balcerak, doradca w Obywatelskim Biurze Porad.

 

NAJBLIŻSZE DYŻURY DORADCÓW

 

14 października (wtorek)

godz. 17-19 – p. Artur Dzięcioł

 

15 października (środa)

godz. 10-12 – p. Jacek Balcerak

 

21 października (wtorek)

godz. 17-19 – p. Artur Dzięcioł

 

22 października (środa)

godz. 10-12 – p. Jacek Balcerak

28 października (wtorek)

godz. 17-19 – p. Artur Dzięcioł

 

29 października (środa)

godz. 10-12 – p. Jacek Balcerak

 

30 października (czwartek)

godz. 17-19 – p. Ewa Łojek-Zacheja

 

sponsor_pokl

Reklama

Dodaj komentarz