ST 10 (90)/2014 Święto Miodu w godnym towarzystwie

Dodane w:: Kultura,Numer 10 (90) październik 2014,Stacja Tłuszcz Online |

Święto Miodu w godnym towarzystwie

Nietypowe z pozoru połączenie – pszczół, miodu i muzyki organowej przyciągnęło sporą grupę mieszkańców w niedzielę 12 października do Kościoła pw. Przemienienia Pańskiego.

Dr Jarosław Wróblewski z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie przeprowadził zebranych przez różne epoki i style muzyczne  fot. MP

Dr Jarosław Wróblewski z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie przeprowadził zebranych przez różne epoki i style muzyczne
fot. MP

Tego dnia przy kościele zorganizowano Święto Miodu. W programie poza wystawą gospodarstw pszczelarskich i możliwością degustacji produktów pszczelich znalazł się koncert organowy w wykonaniu dr. Jarosława Wróblewskiego z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Wszystkich zebranych powitał Andrzej Kruk z tłuszczańskiego Koła Pszczelarzy i od razu dodał, że głównym pomysłodawcą wydarzenia jest pszczelarz pan Łukasz Mróz. – Nasze koło zorganizowało to wydarzenie. Doszliśmy do wniosku, że taka muzyka jest godną oprawą dla takiego produktu jak miód.

Łukasz Mróz prowadzi pasiekę, a muzyka jest jego drugim zainteresowaniem. Od dwóch miesięcy mieszka na terenie naszej gminy. Z pszczelarstwem związany jest od ośmiu lat.

– Sprowadziłem się niedawno na tereny gminy Tłuszcz z Warszawy. Działając w kole pszczelarskim postanowiłem wykorzystując swoje możliwości zorganizować święto miodu połączone z muzyką organową. Wiem, że takie koncerty cieszą się dużym powodzeniem.

Bardzo poruszający i pełen energii koncert przyciągnął prawie setkę mieszkańców. Dr Jarosław Wróblewski przeprowadził zebranych przez różne epoki i style muzyczne. Zebrani mogli usłyszeć utwory takie jak Toccata i fuga d moll Johanna Sebastiana Bacha, Suitę gotycką Leona Boëllmanna i Koncert h moll Johanna Gottfrieda Walthera. Trwający prawie godzinę koncert zakończył się owacją na stojąco.

Po uczcie muzycznej i duchowej zebrani tłumnie odwiedzili stoisko pszczelarza Zbigniewa Pożarko, na którym można było spróbować smakowitych pszczelich produktów.

MP

21_koncert_miody2_10

fot. MP

Reklama

Dodaj komentarz