ST 10 (90)/2014 Materiał promocyjny

Dodane w:: Kultura,Numer 10 (90) październik 2014,Stacja Tłuszcz Online |

I Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Wołomińskiego

Stowarzyszenie Szkoła Sztuk Walki i Samoobrony „Kobra” wraz z partnerem projektu Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu, serdecznie zapraszają na I Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Wołomińskiego, współfinansowanego ze środków Starostwa Powiatu Wołomińskiego. Przegląd został zaplanowany już 10 listopada 2014 r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu, w ramach konkursu na niestandardowe działania mające na celu upamiętnienie świąt narodowych, postaci historycznych szczególnie związanych z ziemiami powiatu wołomińskiego.

Celem I Przeglądu Orkiestr Dętych Powiatu Wołomińskiego jest przede wszystkim upamiętnienie w szczególny sposób obchodów święta narodowego jakim niewątpliwie jest Święto Niepodległości, przypadające 11 listopada. Przegląd ma na celu także propagowanie muzyki orkiestrowej oraz wzbudzenie poczucia przynależności, patriotyzmu i tożsamości narodowej. Z uwagi na wielopokoleniowy charakter przedsięwzięcia serdecznie zapraszamy do udziału całe rodziny, rodziców z dziećmi, seniorów oraz wszystkich sympatyków muzyki orkiestrowej i patriotycznej.

Poprzez organizację tego niecodziennego wydarzenia jakim będzie przegląd, będziemy kultywować dziedzictwo kulturowe Mazowsza, zaś tradycja koncertów orkiestr dętych nie odejdzie w zapomnienie. Przegląd stanie też okazją do integracji społeczeństwa, do rozbudzania ducha patriotyzmu w młodym pokoleniu mieszkańców powiatu wołomińskiego.

I Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Wołomińskiego jest pierwszą tego typu inicjatywą, jednak miejmy nadzieję, że zapoczątkuje cykliczne imprezy, gdzie przy dźwiękach orkiestr dętych będziemy podziwiać talent młodych i uzdolnionych muzycznie wykonawców.

Koordynator projektu,

Anita Kruk

22-cktluszcz10

Reklama

Dodaj komentarz