ST 3 (83)/2014 Wieczory z politykami

Dodane w:: Numer 3 (83) marzec 2014 |

Marzec okazał się miesiącem obfitym w wizyty polityków na terenie naszej gminy. 11 marca odbyło się spotkanie z liderem Kongresu Nowej Prawicy Januszem Korwinem-Mikke. Dzień później w naszej gminie gościli politycy partii Prawo i Sprawiedliwość: posłowie Zbigniew Kuźmiuk i Jacek Sasin oraz starosta Piotr Uściński. Oba spotkania zorganizowano w salach Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji.

W maju odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. W związku z tym Tłuszcz stał się obszarem zainteresowania polityków, którzy będą ubiegać się o mandat w Europarlamencie.

Janusz Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke przez większą część spotkania przedstawiał swoje poglądy na kwestie gospodarki, podatków i wymiaru sprawiedliwości. Zwracał uwagę na nieefektywność obecnego systemu edukacji i utratę wolności przez obywateli na rzecz państwa. Był również czas na pytania i dyskusję.

Spotkanie z politykami PiS-u w dużej części dotyczyło prezentacji założeń nowego programu partii. Porównywano obecną sytuację kraju do tej, która była w 2007 r. Przedstawiano rozwiązania w zakresie polityki podatkowej i prorodzinnej. Był też czas na pytania z sali i dyskusję. Spotkanie prowadził radny powiatowy Janusz Tomasz Czarnogórski.

Zbigniew Kuźmiuk i Jacek SasinOba wydarzenia cieszyły się podobnym zainteresowaniem mieszkańców i wzięło w nich udział po ok. 40 osób. W spotkaniu z liderem Kongresu Nowej Prawicy wzięli udział głównie młodzi ludzie, zaś politycy PiS-u przyciągnęli mieszkańców w każdym wieku.

Film wideo z obu spotkań można obejrzeć na naszej stronie www.stacja-tluszcz.pl.

MP

Reklama

Dodaj komentarz