ST 12 (80)/2013 Hala rośnie jak na drożdżach

Hala sportowa

W Tłuszczu trwa budowa hali sportowej. Inwestycja idzie sprawnie i szybko. Ponadto burmistrzowi udało się pozyskać dofinansowanie stanowiące prawie 20% wartości kosztorysowej zadania.

6 grudnia burmistrz Paweł Bednarczyk podpisał umowę na dofinansowanie budowy hali sportowej z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Wniosek gminy Tłuszcz został złożony do konkursu w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Mazowieckiego. Jak wcześniej informowaliśmy, Tłuszcz znalazł się na liście rezerwowej, jako pierwszy „pod kreską”. Okazuje się jednak, że dotację dostaniemy. Wartość dofinansowania ma wynieść maksymalnie 1,3 mln zł, co stanowi 18,7% całkowitej wartości kosztorysowej zadania.

– Bardzo dobrze, że udało się zdobyć to dofinansowanie, bo hala jest potrzebna – komentuje przewodniczący Klubu Radnych „Razem dla Gminy” radny Robert Szydlik. – Cieszę się, że dostaliśmy chociaż tyle. Dzięki dotacji gmina na budowę hali zaciągnie 5,4 zamiast 6,7 mln zł kredytu.

Urzędnicy nie spoczywają na laurach i zapowiadają start o kolejne środki. – Gmina Tłuszcz będzie ubiegała się o dofinasowanie realizacji zadania z innych źródeł, o ile takie nabory zostaną ogłoszone. Z informacji jakie są zamieszczone na stronie NFOŚiGW w grudniu br. zostanie ogłoszony nabór w ramach programu „LEMUR – Energooszczędne Budynki Użyteczności Publicznej”. Ze wstępnej analizy wynika, iż będziemy mogli ubiegać się o dofinansowanie realizacji tego zadania – zapowiedział sekretarz gminy Tomasz Jusiński.

MP

Reklama

Dodaj komentarz