ST 5(73)/2013 Pechowy kolekcjoner

Dodane w:: Numer 5 (73) kwiecień 2013,Tłuszcz |

29 marca, między Urzędem Miejskim, Komisariatem Policji a Środowiskowym Domem Samopomocy można było natknąć się na wóz strażacki, ambulans i radiowozy. Policjanci pilnowali, żeby nikt nie podszedł zbyt blisko budynku Policji, co wzbudziło duże zainteresowanie przechodniów.

8_pechowy_kolekcjoner_5

Rzecznik prasowy KPP Wołomin Tomasz Sitek tak wyjaśniał przyczyny całego zamieszania –Na jednej z posesji na terenie gminy Tłuszcz znaleziono rano broń i amunicję. Materiały te zostały przewiezione następnie do komisariatu – chodziło o to, żeby szczegółowo dokonać ich oględzin i sprawdzenia przez biegłego. Mieszkaniec posiadał mały arsenał – część z zabezpieczonych przedmiotów okazała się atrapami, tak więc zagrożenia nie było – ale zgodnie z procedurą należało wprowadzić zabezpieczenia, mimo że broń bardziej wyglądała na kolekcjonerską. Jest prowadzone postępowanie w tym przedmiocie, będziemy to wszystko wyjaśniać – czy te materiały mieszkaniec posiadał legalnie czy nielegalnie. Wyglądało to poważnie, a w takich sytuacjach wymagane są procedury bezpieczeństwa, które musieliśmy spełnić i dlatego zaangażowaliśmy dodatkowe służby: biegłego z zakresu broni i amunicji oraz saperów z jednostki wojskowej. Po wykonaniu niezbędnych czynności nastąpiło normalne udostępnienie wszystkich budynków i otwarcie drogi przy komisariacie.

Obecnie postępowanie jest w toku. Prokurator rejonowy Artur Orłowski ponadto poinformował nas, że mieszkaniec, u którego podejrzane przedmioty, jest kolekcjonerem: – Policja zabezpieczyła dość dużo tych elementów. Powołano biegłego z zakresu balistyki, który ma wydać opinię w sprawie. Dopiero wtedy będzie możliwość podjęcia dalszych działań w sprawie. Osoba, u której znaleziono te przedmioty tłumaczy się, że nie mogły one spowodować zagrożenia, gdyż były puste – oświadczył prokurator Orłowski.

red.

 

Reklama

Dodaj komentarz