Rzecznik KPP Wołomin wyjaśnia: jednen z mieszkańców posiadał mały arsenał, który przewieziono na komisariat – procedury wymagały ewakuacji i sprowadzenia saperów

Dodane w:: Aktualności,Inne,Polecamy,Tłuszcz |
policja_02

Znalezioną broń i amunicję policjanci przewieźli do komisariatu, aby szczegółowo dokonać ich oględzin i sprawdzenia przez biegłego (fot. MP)

Znamy już przyczyny wczorajszego zamieszania w centrum Tłuszcza. Rzecznik prasowy KPP Wołomin Tomasz Sitek wyjaśnił przyczyny wczorajszego zamknięcia fragmentu ulicy między Komisariatem Policji i Urzędem Miejskim oraz częściowej ewakuacji okolicznych budynków:

- Na jednej z posesji na terenie gminy Tłuszcz znaleziono rano broń i amunicję. Materiały te zostały przewiezione następnie do komisariatu – chodziło o to, żeby szczegółowo dokonać ich oględzin i sprawdzenia przez biegłego. Mieszkaniec posiadał mały arsenał – część z zabezpieczonych przedmiotów okazała się atrapami, tak więc zagrożenia nie było – ale zgodnie z procedurą należało wprowadzić zabezpieczenia.

Czy to była współczesna broń?

- Nie, to bardziej wyglądało na broń kolekcjonerską. Jest prowadzone postępowanie w tym przedmiocie, będziemy to wszystko wyjaśniać – czy te materiały mieszkaniec posiadał legalnie czy nielegalnie. Wyglądało to poważnie, a w takich sytuacjach wymagane są procedury bezpieczeństwa, które musieliśmy spełnić i dlatego zaangażowaliśmy dodatkowe służby: biegłego z zakresu broni i amunicji oraz saperów z jednostki wojskowej. Po wykonaniu niezbędnych czynności nastąpiło normalne udostępnienie wszystkich budynków i otwarcie drogi przy komisariacie.

Red.

 

 

 

Reklama

Komentarze (4 )

 1. Straszne……..Nie ma to jak zatrzymać kolekcjonera.
  Mam nadzieję że sprawa się wyjaśni.
  A panom policjantom proponuję, zając się ważniejszymi sprawami

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +20 (ocen: 20 )

  piotr777
  29/03/2013 21:35

 2. Nie rozumiem działania policji, przywieźli materiały niebezpieczne na komisariat żeby następnie ewakuować go razem z sąsiednimi budynkami….

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +17 (ocen: 19 )

  pchor
  29/03/2013 22:07

 3. podobno to byla zemsta zranionej bylej dziewczyny kolekcjonera.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -1 (ocen: 5 )

  kibol
  30/03/2013 10:40

 4. Te wyjasnienia mają tyle wspólnego z prawdą co…
  Ale przeciez prawdy nie powiedzą, bo by był śmiech.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +12 (ocen: 12 )

Dodaj komentarz