34 pociągi odwołane – utrudnienia na trasie Warszawa Wileńska-Małkinia od 14 kwietnia [AKTUALIZACJA]

Dodane w:: Aktualności,Inne,Polecamy,Sprawy mieszkańców,Tłuszcz |

koleje_logo(1)Jak informuje rzecznik prasowy KM – “ze względu na rozpoczynające się 14 kwietnia 2013 r. prace związane z budową tunelu drogowego pod torami kolejowymi w Ząbkach, zlecone przez Miasto Ząbki,  wystąpią duże utrudnienia w ruchu kolejowym na linii Warszawa Wileńska - Małkinia.

Zakończenie wszystkich prac budowlanych planowane jest na koniec 2014 roku.

W czasie zamknięcia torów na linii KM6, które nastąpi w terminie 14 kwietnia 2013 r. – 30 listopada 2013 r., nastąpią poniższe zmiany:

  • pociągi będą kursować według zmienionego rozkładu jazdy, przez co wydłuży się ich czas przejazdu
  • część pociągów zostanie odwołana – w dni robocze będą odwołane łącznie 34 pociągi, w tym 20 pociągów w relacji Wołomin – Warszawa Wileńska (wszystkie pociągi w tej relacji) oraz 14 pociągów w relacji Tłuszcz – Warszawa Wileńska, natomiast w weekendy odwołanych zostanie 5 pociągów, z czego 2 pociągi w relacji Warszawa Wileńska – Wołomin, zaś pozostałe 3 pociągi w relacji Warszawa Wileńska – Tłuszcz.

Pociągi KM będą kursować w zwiększonym zestawieniu, tzn.: w 3 EN57 – 40 pociągów, w 2 EN71 – 12 pociągów, w 2 EN57 – 23 pociągi oraz poza godzinami szczytu w 1 EN57 – 5 pociągów. Spółka zapewnia, że dołożyła też starań, by pasażerowie korzystający z pociągów kursujących na tym odcinku byli dobrze poinformowani o utrudnieniach. Od 26 marca na Dworcu Warszawa Wileńska dystrybuowane są ulotki informacyjne, dotyczące utrudnień oraz zawierające numer telefonu, pod który pasażerowie mogą dzwonić w celu uzyskania informacji.”

(źródło: Donata Nowakowska Rzecznik Prasowy „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o.)

  • Ze szczegółowym rozkładem jazdy pociągów podróżni mogą się zapoznać na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl w zakładce „Tabele rozkładów jazdy”.

AKTUALIZACJA WPISU 15.04.2013

Na stronie Kolei Mazowieckich zamieszczono informację opisującą zasady odprawy podróżnych w czasie remontu na odcinku Warszawa Wileńska – Zielonka:

“Koleje Mazowieckie uprzejmie informują, że w związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez Polskie Linie Kolejowe S.A. i zmianą od 14 kwietnia 2013 r. rozkładu jazdy pociągów uruchamianych przez Koleje Mazowieckie,do czasu zakończenia remontu, podróżni:

1) którzy posiadają bilety okresowe odcinkowe imienne: tygodniowe, dwutygodniowe, miesięczne i kwartalne wydane najpóźniej w dniu 13 kwietnia 2013 r. na przejazd z/do jednej ze stacji położonej na odcinku Warszawa Wileńska – Małkinia do/z stacji Warszawa Wileńska lub Ząbki, ważne na przejazdy w dniu 14 kwietnia 2013 r. lub później mogą:

a) na ich podstawie odbyć przejazd do/z stacji Warszawa Wschodnia przez stację Warszawa Rembertów,

b) dokonać zwrotu biletów:

- całkowicie niewykorzystanych,

- częściowo niewykorzystanych, proporcjonalnie do liczby dni niewykorzystanych, zwrócone w odstępstwie od terminów wskazanych w § 14 Regulaminu odprawy oraz przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez „Koleje Mazowieckie-KM” (RP-KM),

bez potrącenia odstępnego.

Zwrotu biletów kwartalnych można dokonać w Wydziale Kontroli Dochodów w siedzibie Spółki „Koleje Mazowieckie-KM”, ul. Lubelska 26, osobiście lub  w drodze reklamacji.

2) nabywający od 14 kwietnia bilety okresowe odcinkowe imienne otrzymają bilety zgodnie z trasą przejazdu pociągu.

Reklama

Dodaj komentarz