Spotkanie z poezją po raz czwarty!

Dodane w:: IPM2 I,Numer 41 (grudzień) 2010 |

Uczestnicy i laureaci konkursu30 listopada 2010 w murach Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu odbyła się IV edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie z Poezją”.
W tym roku uczestnicy zmagali się z twórczością poety i satyryka Jonasza Kofty.

Już po raz czwarty odbył się gminny konkurs recytatorski „Spotkanie z Poezją”, organizowany każdej jesieni przez panie: Agnieszkę Kadaj i Agnieszkę Pietrusiak. Głównym celem tej inicjatywy jest skupienie uwagi młodzieży na twórczości polskich poetów i rozwijanie wrażliwości na słowo pisane. „Spotkanie z poezją” to także szansa zaprezentowania swoich zdolności aktorskich czy też wokalnych dla wielu młodych ludzi. Jest to jedyna taka inicjatywa na terenie naszej gminy, a powstała z miłości i uznania dla polskiej poezji, którą organizatorki z wielkim sukcesem szerzą wśród naszej młodzieży.
Olga DudzikW tym roku w jury konkursu zasiadły panie: Katarzyna Bala – artysta plastyk, Marzena Kubacz – Dyrektor Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie oraz Agata Sobczak – pracownik ww. muzeum. Z powodów technicznych nie dotarł gość specjalny p. Stanisław Jaskułka – aktor teatralny i filmowy.
Po zakończeniu rywalizacji, uczestnicy konkursu udali się na słodki poczęstunek, a komisja na tajne obrady. Po kilkudziesięciu minutach oczekiwań ogłoszono wyniki. Główną nagrodę Grand Prix za najlepszy występ otrzymała Wioletta Bereda z Zespołu Szkół im. Zofii Solarzowej w Miąsem.

Patrycja MaliszewskaPrzyznano także specjalne wyróżnienie dla Bartłomieja Balickiego z Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu za interpretację i sposób wyrażania emocji na scenie. Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe, które po raz kolejny udało się uzyskać organizatorkom od sponsorów: wydawnictwa Znak, Arcana, Pascal oraz Księgarni i Hurtowni Taniej Książki Tuliszków.

  • Bartłomiej Balicki
    Fot: Agnieszka Pietrusiak

Laureaci konkursu:
Recytacja:
I miejsce: Damian Miąsko
II miejsce: Kacper Dąbrowski
III miejsce: Karolina Mariańska, Karolina Brodzik

Poezja śpiewana:
I miejsce: Wioletta Bereda
II miejsce: duet- Karolina i Natalia Prusak, Olga Dudzik
III miejsce: Karolina Groszkowska

Miniatura teatralna:
I miejsce: Kamila Dzioban, Amanda Mioduszewska, Paulina Rostek i Bartłomiej Balicki

Teatr jednego aktora:
I miejsce: Klaudia Mędrzycka
II miejsce: Patrycja Maliszewska

Reklama

Dodaj komentarz