Marcowy numer “Stacji Tłuszcz” już dostępny online!

Dodane w:: Numer 8 (marzec 2008),Stacja Tłuszcz Online |

Stacja Tłuszcz - nr 3/2008 (marzec); okładka Z przyjemnością prezentujemy Państwu najnowszy numer miesięcznika “Stacja Tłuszcz” – bezpłatnej gazety miasta i gminy Tłuszcz.

Od 18 marca (wtorek) będzie on dostępny w naszych stałych punktach dystrybucyjnych, a tymczasem już dziś można przeczytać (prawie) wszystkie artykuły online. Jutro artykuły zostanąuzupełnione o grafiki i zdjęcia. Zapraszamy do czytania :)

Redakcja

Spis artykułów:

Temat numeru:
Gmina Tłuszcz kontra azbest

List do redakcji:
1. Tesco – ruszy czy nie?
2. Akcja “Czysta Gmina”…?
Życie Gminy:
Jak to się robi we Franciszkowie
Brak zgody na ul. Zgody – i co z tego wynikło
XII Sesja Rady Miejskiej w Tłuszczu: interpelacje, zapytania i wolne wnioski (cz.2)
Kultura:
Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży
Wystawa “Piękno spod igły”
Pięć lat chóru “LUX MEA”
Niezwykły kapłan z wizytą w Tłuszczu
Sport:
Tłuszcz mistrzem szkolnych igrzysk w piłce siatkowej!
Inne:
Na studia do… Wołomina!
ABC Inwestowania

Reklama

Komentarze (9 )

 1. Czeka Was kolejna porcaja “darmowej” propagandy !!!

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

  Mieszkaniec
  25/03/2008 15:39

 2. Może i wiele można nam zarzucić, ale “darmowości” w cudzysłowie to chyba nie :)

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 3. A wiec nie wyrzekacie sie tego, iz Wasza gazeta jest propaganda ;]

  A jak do tego dodamy, iz bezplatna to …….

  Swoja droga cikawe jaki tu uklad dziala, bo jak rodzina Pana P. bierze sie za wydawanie gazety to wiadomo ze jest w tym jakis cel (na pewno nie dla zyskow z reklamy, bo Pan P. ma zyski innch “róznych” rzeczy).

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

  Mieszkaniec
  26/03/2008 14:56

 4. A ja zamiast urządzac polowanie na czarownice, cieszę się że w gminie wreszcie jest co czytać bo od likwidacji “Echa Tłuszcza” to było z tym marnie.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

  MIESZKANIEC [ale inny :-]
  26/03/2008 16:46

 5. Cos – “MIESZKANIEC [ale inny]” odwraca kota ogonem…. zreszta tak samo jak ta cala “gazetka”
  Czyzby “MIESZKANIEC [ale inny]” byl rowniez spokrewniony z Panem P. ???

  Moze bym uwierzyl ze ta gazeta ma chodz cien obiektywizmu gdymbym stopce tej gazety znalazl kogos kto nie jest spokrewniony z Panem P. :P

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

  Mieszkaniec (ten pierwszy)
  26/03/2008 17:06

 6. Będzie długo, ale wyczerpująco :)

  Po pierwsze – bardzo cieszy, że nasza inicjatywa wzbudza zainteresowanie. Jesteśmy otwarci na współpracę z osobami, które nie nazywają się P.:)
  Taka współpraca zresztą powolutku już kiełkuje.

  Co do naszych celów, to nie są one żadną tajemnicą – odsyłam do tekstu pt. “Robimy Rewolucję ?!” z nr 1/2007, w którym je nakreśliłem.

  Odnośnie “ciekawego układu”… mam nadzieję, że nie okaże się, że jesteśmy częścią słynnej grupy trzymającej władzę… :-)

  Nie mogę nie zapytać Cię Mieszkańcu również o “choć cień obiektywizmu” – co Twoim zdaniem konkretnie (zdanie, artykuł) jest w Stacji Tłuszcz nieobiektywne?

  Co do “propagandy” – tak, zdecydowaliśmy się propagować osoby aktywne, działające na rzecz rozwoju naszej Małej Ojczyzny. Chcemy nagłaśniać to, co robią Władze naszej gminy, jakie sprawy są poruszane na sesjach Rady Miejskiej, promować wydarzenia kulturalne. Czy takiej “propagandy” mamy się wstydzić?

  Poza tym osobiście nie rozumiem Twojego głównego zarzutu, Mieszkańcu. Czy to, że w gazetę są zaangażowane dwie osoby o jednym nazwisku faktycznie coś zmienia? Czy jeśli moja żona podpisywała by się nazwiskiem panieńskim (notabene też na P.:) ), coś by to zmieniło? Czy pokrewieństwo powoduje jakieś tajemnicze skutki uboczne, uniemożliwiające jakąkolwiek aktywność?
  Nie popadajmy w paranoję.

  Chyba więc szukasz dziury w całym :)
  A jak Ci się to znudzi, włącz Worda, napisz tekst i podeślij do nas. Wtedy zobaczymy co dalej. Obyś tylko nie miał nazwiska na P. :)

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 7. Byl jedna gazeta w internecie co nie byla propaganda ale ja zamkneli

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

  Bober
  26/03/2008 22:38

 8. Witam,
  Podziwiam wyżej podpisanego Pana P. <>, że chciałomu się odpisywać Mieszkańcowi. No, ale dzięki temu mamy jakże mile widzianą interaktywność.
  Co do wywodów Mieszkańca, to są one dość naiwne i zabawne zarazem. Dlaczego? Już wyjaśniam…
  Nie ma mediów, tak jak i ludzi, obiektywnych. Każdy tekst prasowy jest subiektywny, nawet jeśli jego Autor stara się zbliżyć do obiektywizmu.
  Gazeta zawsze jest wyrazicielką czyichś poglądów i aspiracji – wydawcy, redaktora naczelnego, czasem rzeczywiście jakichś “sił ukrytych”…
  “Echo Tłuszcza” obiektywne też nie było, a Panu Puławskiemu Juniorowi można tylko pogratulować determinacji i odwagi. Wszedł na trudną, ba, zaminowną ścieżkę. Czytelnicy chcą, by dokopał władzy. Tymczasem w Polsce, kraju korupcji i bezprawia, władza lokalna może skutecznie odciąć od źródeł informacji każdą zbytnio walczącą gazetę.
  Prasa lokalna często staje się trampoliną dla lokalnych działaczy samorządowych. Pytanie brzmi jedynie, czy to przyczyna czy skutek pojawienia się gazety? Bo to dwie różne sprawy, ale ich rozsądzanie to już dyskusja czysto akademicka, bo znalezienie odpowiedzi na takie pytanie, nie zmienia rzeczywistości, a jedynie definiuje ją (przy czym ta definicja przestaje być użyteczna, gdy tylko zostanie sformułowana).
  Mnie osobiście bardzo cieszy pojawienie się “Stacji”, bo brakowało w Tłuszczy przyzwoite gazety. Poziom “Łącznika” jest… Darujmy sobie ocenę.
  “Stacja” idealna nie jest, ale w mojej ocenie – najlepsza, na jaką na stać (szczególnie, że nie my ją finansujemy ;-)))
  Na koniec zaznaczam, że nie jestem kreewnym ani znajomym Państwa P., a P.T. członkow redakcji znam jedynie z widzenia. I jest to chyba znajomość jednostronna…
  kłaniam się nisko

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

  Puszczak
  14/04/2008 13:12

 9. całym sercem podpisuję się pod słowami Puszczaka. Chroń nas Boże przed światem, w którym tylko poprawny jest tylko jeden punkt widzenia a wszystko inne staje się wrogą propagandą. Co do “celu” wydawania gazety… To chyba dobrze, że jest to działanie celowe? Zwykle tak się dzieje u ludzi używających rozumu. Podejrzewam, że Mieszkaniec (ten pierwszy) też ma jakiś cel, wygłaszając swoje zdanie?

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

  skowronek
  21/04/2008 14:12

Dodaj komentarz