ST 8 (98)/2015 art. promocyjny – WORKCAMP 2015 To były niezwykłe wakacje!

6_workcamp2_8

Przez dwa lipcowe tygodnie – pod opieką zagranicznych wolontariuszy, w gospodarstwie agroturystycznym w Marianowie, wakacje spędzało aktywnie aż 35 dzieci. Dzieci malowały, rysowały, lepiły, poznając różne ciekawe techniki, a także bawiły się i grały na świeżym powietrzu.

6_workcamp3_8

A wszystko to w ramach projektu „Wakacje międzynarodowe – Workcamp”, podczas którego zorganizowane zostały bezpłatne warsztaty manualne, warsztaty nauki gry w szachy i inne gry planszowe oraz zajęcia sportowe. W trakcie zajęć dzieci poznawały również ciekawostki dotyczące krajów pochodzenia wolontariuszy. Jedną z atrakcji były zajęcia wspinaczkowe na skrzynkach, prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Poza zajęciami stacjonarnymi, dla wszystkich uczestników została zorganizowana wycieczka autokarowa do Twierdzy Modlin. Organizatorzy zapewnili uczestnikom obozu oprócz wielu interesujących zajęć także smaczne posiłki.

Codziennie też – zarówno młodzi, jak i starsi uczestnicy mieli okazję prowadzenia konwersacji po angielsku, gdyż dziećmi opiekowało się miedzy innymi pięciu zagranicznych wolontariuszy – ze Szwajcarii, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz Hiszpanii i Katalonii. Wolontariuszom towarzyszyło również dwóch polskich koordynatorów.

Scanned Document

Na zakończenie – ostatniego dnia workcampu wolontariusze przygotowali i wystawili uczestnikom spektakl na podstawie bajki o Czerwonym Kapturku. Ostatni dzień był dniem pełnym podziękowań i często łez na pożegnanie. Wszyscy uczestnicy obozu otrzymali specjalne certyfikaty pamiątkowe i drobne upominki przekazane przez Stowarzyszenie „AXA” , Gminę Tłuszcz oraz Powiat Wołomiński.

Projekty „Wakacje międzynarodowe – Workcamp” został przygotowany przez „Stowarzyszenie AXA” z Rysia, Gospodarstwo Agroturystyczne w Marianowie oraz Stowarzyszenie „Jeden Świat” z Poznania.

Realizacja powyższych zadań była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Gminy Tłuszcz i Stowarzyszenia „AXA” . Dziękujemy również Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tłuszczu za przeprowadzenie tematycznych zajęć.

Organizatorzy

Reklama

Dodaj komentarz