ST 5-6 (97)/2015 Łysobyki, Miąse, Jadwinin: będzie woda

Zakończyły się prace przy budowie stacji uzdatniania wody w Łysobykach. Obiekt został odebrany od wykonawcy. Ukończono również główną sieć wodociągową w miejscowościach: Łysobyki, Miąse i Jadwinin.

06-1_suw_6

– Można rozpocząć przyłączenie do sieci. Część osób działania w tym kierunku już podjęła. Mam nadzieję, że mieszkańców przyłączy się bardzo dużo, zwłaszcza, że na zebraniach – czy to w Miąsem, czy Jadwininie – zdecydowana większość chciała wody – komentuje zakończenie inwestycji burmistrz Paweł Bednarczyk.

Aby się przyłączyć do sieci trzeba uzyskać w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej warunki techniczne przyłączenia. Resztą zajmuje się wykonawca zatrudniony przez mieszkańca do wybudowania przyłącza. Po zakończeniu prac ZGKiM odbiera przyłącze, zawiera umowę na dostarczanie wody i montuje wodomierz.

Mieszkańcy Miąsego, do których główna magistrala wodociągowa jeszcze nie dotarła, muszą poczekać cierpliwie do przyszłego roku. Wg zapewnień burmistrza to wtedy – w ramach posiadanych środków finansowych – budowa sieci będzie kontynuowana.

MP

Reklama

Dodaj komentarz