GRABÓW: „NIE” DLA SKŁADOWISKA OPON

Dodane w:: Numer 32 (marzec 2010) |

grabowMieszkańcy Grabowa mobilizują się do walki przeciwko inwestycji planowanej w ich miejscowości.

Wszystko zaczęło się 22 lutego b.r., kiedy to burmistrz Tłuszcza wydał decyzję, w której ustalił na rzecz warszawskiej firmy Aaltonen Sp. z o.o. warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie magazynu przy drodze gminnej w Grabowie. We wsi zawrzało. Decyzja nie została z nikim skonsultowana, a do dnia pisania artykułu, nie wszystkie strony postępowania otrzymały o niej zawiadomienie. Jednocześnie zachodzi duże prawdopodobieństwo, że mimo braku uprawomocnienia się decyzji burmistrza, firma już zakupiła interesującą ją działkę. Tymczasem w bliskim sąsiedztwie planowanej inwestycji znajdują się gospodarstwa osób, które Grabów wybrały na miejsce zamieszkania ze względu na spokojny, rolniczy i urokliwy przyrodniczo charakter miejscowości. Charakter, który szybko może ulec zmianie, jako, że firma Aaltonen zajmuje się sprzedażą opon do samochodów osobowych, dostawczych oraz do motocykli, a także akcesoriów takich jak bagażniki i łańcuchy. Na stronie internetowej www.aaltonen.pl możemy znaleźć informacje, że firma posiada rozbudowaną bazę logistyczno-magazynową, dzięki której może błyskawicznie realizować nawet specjalne zamówienia w ilościach hurtowych. To, co jest silną stroną firmy, stanowi źródło obaw mieszkańców Grabowa, którzy nie zgadzają się na zakłócenie ekosystemu wsi, zniszczenie krajobrazu stertami opon oraz rozjeżdżenia lokalnej (a więc wąskiej i połatanej) drogi przez kurierskie samochody i ciężarówki. Postanowili wziąć więc sprawę we własne ręce i zacząć działać. Najbardziej zaangażowani – Jolanta Więch, Dariusz Jurek i Aleksander Wojtyra (na zdjęciu), przygotowali odwołanie od decyzji burmistrza, w którym wskazali na liczne uchybienia jej towarzyszące. Ponadto udało się im zebrać 29 podpisów od pozostałych mieszkańców, którzy również są przeciwko inwestycji. Mieszkańcy są w pełni zdeterminowani, by zapobiec powstaniu w Grabowie magazynu opon. O tym, jak sprawa dalej się potoczy i jakie kroki wobec stanowczej postawy mieszkańców wsi podejmie burmistrz Białek, będziemy informować Państwa w kolejnych numerach.

 • Aleksandra Puławska

Reklama

Komentarze (4 )

 1. I co robi radny Wojtyra ja się pytam???!!!!

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

  Rob Roy
  25/03/2010 18:41

 2. Czegoś nie rozumiem, co ma magazyn art. motoryzacyjnych do “składowiska opon”?
  Chodzi o halę magazynową, czy o stertę opon do utylizacji, zatruwających krajobraz i środowisko?

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

  dodatni
  10/04/2010 13:43

 3. Z tego co zobaczyłem na stronie internetowej tej firmy to zajmuje się ona sprzedażą nowych opon i innych akcesoriów. Więc nie wiem czego obawiają się mieszkańcy. Prawdopodobnie będzie to magazyn więc w czym problem? Może boją się, że kilka osób dostanie tam zatrudnienie i nie będzie komu uprawiać ojcowizny??:)))) A co gorsze jeszcze firma będzie płacić podatki z których pewnie droga będzie kiedyś wyremontowana. Tak faktycznie to zła inwestycja.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

  Marcin
  11/04/2010 08:46

 4. myślę że chłopy boją się że ich drogą będą jeździć tiry przez co znacznie pogorszy się ich bezpieczeństwo gdy będą wracać mocno napici ze sklepu do chałupy

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

Dodaj komentarz