ST 5(73)/2013 Tłuszczańskie spotkanie PO

Dodane w:: Numer 5 (73) kwiecień 2013,Tłuszcz |

– Wszyscy wiemy, że jest to czas dla samorządu trudny. Prowadzone inwestycje w dużej mierze wyczerpały budżety. Tym bardziej należy z uwagą patrzeć na wydatkowanie grosza publicznego, a nie jest to możliwe bez właściwej kontroli społecznej, bez działalności państwa radnych – mówił do zebranych przedstawicieli władzy różnych szczebli wicemarszałek Krzysztof Strzałkowski.

Spotkanie wielkanocne Platformy Obywatelskiej w tym roku zorganizowano na terenie naszej gminy. 5 kwietnia do Centrum Konferencyjno-Bankietowego „Batory” przybyli przedstawiciele władz, różnych organizacji oraz zaproszeni goście. Spotkanie swoją obecnością uświetniła pani senator z naszego okręgu – Anna Aksamit.

Przewodniczący Igor Sulich, senator Anna Aksamit i wicemarszałek Krzysztof Strzałkowski na spotkaniu Platformy Obywatelskiej w Tłuszczu

Przewodniczący Igor Sulich, senator Anna Aksamit i wicemarszałek Krzysztof Strzałkowski na spotkaniu Platformy Obywatelskiej w Tłuszczu

Pozytywnego zaskoczenia liczną frekwencją nie krył radny powiatowy i były burmistrz Tłuszcza Sławomir Klocek, który przekonał władze powiatowego koła PO do zorganizowania spotkania właśnie w naszej gminie. Wszystkich przybyłych powitał nowy przewodniczący PO w powiecie, wołomiński radny Igor Sulich.

– Powinniśmy współpracować i zacieśniać więzi, gdyż razem uda nam się na pewno więcej zrobić niż w pojedynkę – podkreślił Sulich.

Oprócz aspektów towarzyskich, spotkanie było impulsem do refleksji. Krytycznym okiem na polityków spojrzała senator Anna Aksamit. – Różnie o nas mówią i niejednokrotnie wydaje się, że mają rację. Buta, która niektórych rozpiera do niczego dobrego nie prowadzi.

Z kolei wicemarszałek Mazowsza Krzysztof Strzałkowski podkreślał, że w powiecie mamy obecnie nowe otwarcie Platformy Obywatelskiej: – Bardzo gorąco wierzę, że dzięki nowemu przewodniczącemu i wsparciu pani senator uda nam się w nadchodzących wyborach samorządowych przedstawić wspólnie interesującą ofertę dla wyborców. Wicemarszałek zwracał też uwagę na ważną rolę kontrolną, jaką pełni w wielu samorządów opozycja. – Fakt bycia w opozycji wcale nie zwalnia z odpowiedzialności za skrupulatne rozliczanie tego coraz bardziej skąpego publicznego grosza.

Ponieważ okazją do spotkania był okres Wielkiej Nocy, po politycznych dyskusjach, znalazł się czas na poczęstunek i świąteczne życzenia. Przewodniczący PO Igor Sulich zapowiedział, że tego typu imprezy będą organizowane częściej, gdyż są doskonałą okazją do nawiązywania kontaktów i zacieśniania współpracy.

MP

 

Reklama

Dodaj komentarz