Index » Archiwum wg. kategorii » Plus/Minus

ST 4-5 (96)/2015 Plus

W kwietniu już po raz 21. odbyły się Tłuszczańskie Biesiady z Książką. W tym roku dodatkowo świętowano 65-lecie powstania Biblioteki Publicznej, a jej Dyrektor pani Bogumiła Boguszewska obchodziła 30-lecie pracy w kulturze. Na zdjęciu – występ „pierwszej damy polskiego jazzu” Ewy Bem (fot. UM Tłuszcz)

ST 3 (95)/2015 Plus

Każdego dnia możemy obserwować jak zmienia się otoczenie peronów PKP na terenie naszej gminy. Prace na linii E-75 idą pełną parą. Wprawdzie cały czas jest to jeden wielki teren budowy, to jednak widać już zarysy nowych peronów. Jeszcze kilka lat cierpliwości i może w Tłuszczu poczujemy się jak w Europie… (fot. UM Tłuszcz)

Continue reading …
ST 2 (94)/2015 Minus

Zgodnie z „Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Tłuszcz” właściciele psów mają obowiązek natychmiastowego usuwania zanieczyszczeń wytworzonych przez swoich pupili z terenów przeznaczonych do użytku publicznego. Niestety, jak co roku na wiosnę okazuje się, że większość mieszkańców po swoich zwierzakach nie sprząta… (fot. AP)

Continue reading …
ST 1 (93)/2015 Minus

Sala widowiskowa Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji została zamknięta decyzją kontrolerów Straży Pożarnej. Mimo nieciekawego stanu obiektu, służył on jednak mieszkańcom przez wiele lat. (fot. MP)

Continue reading …
ST 12 (92)/2014 Plus

10 grudnia odbyło się oficjalne przekazanie do użytku łącznika w Zespole Szkół w Mokrej Wsi, który połączył szkołę z salą gimnastyczną. (fot. UM Tłuszcz)

Continue reading …
ST 11 (91)/2014 Plus

28 par z naszej gminy obchodziło Złoty Jubileusz, a jedna z par – Diamentowy. Z tej okazji małżonkowie otrzymali z rąk burmistrza przekazane przez Prezydenta RP odznaczenie „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Wszystkim złotym parom serdecznie gratulujemy! (fot. UM Tłuszcz)

Continue reading …
ST 9 (89)/2014 Plus dla organizatorów tegorocznej edycji Biegu Bobra

  za zorganizowanie profesjonalnych zawodów, które przyciągnęły całe rodziny mieszkańców i gości z różnych zakątków Polski. W biegu głównym na dystansie 8888 m wzięło udział 110 osób. W kategorii Nordic Walking wystartowały 22 zawodniczki. Zorganizowano również biegi dla dzieci w różnym wieku. (fot. www.bobr-tluszcz.manifo.com)

Continue reading …
ST 8 (88)/2014 Plus/Minus: plus dla Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji

Plus dla Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji za uruchomienie w naszej miejscowości „Kina za Rogiem”. Nasi mieszkańcy mieli już szansę obejrzeć „Zakochanych w Rzymie” (reż. Woody Allen) i „Łowców głów”(reż. Morten Tyldum). Czekamy na kolejne seanse!

Continue reading …
ST 6-7 (86-87)/2014 Plus/Minus: niewystarczające poinformowanie o zmianie miejsca głosowania

MINUS ZA: niewystarczające poinformowanie mieszkańców osiedla Borki o zmianie miejsca głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W związku ze zmianą obwodów wyborczych głos należało oddawać w komisji urzędującej w Przedszkolu Samorządowym, a nie – jak to miało miejsce do tej pory – w Gimnazjum im. Królowej Jadwigi. Wiele osób o tym nie wiedziało. Efekty: zagłosowało [...]

Continue reading …
ST 5 (85)/2014 Plus: ROSZPUNKA

24 maja w CKSiR odbyła się premiera spektaklu „Roszpunka”. Sztukę wyreżyserowała Katarzyna Baranowska, a wystąpili w niej: Roszpunka – Aleksandra Kozłowska, Książę – Emil Mantajew, Czarownica Gertruda – Julia Dziubałtowska, towarzysz Roszpunki, Leon Kameleon – Jakub Kozłowski, rodzice Roszpunki – Maria Godlewska i Kacper Kamiński, Bracia Byczkowie: Ulf – Maria Godlewska, Tor – Zofia Sałańska, [...]

Continue reading …
ST 4 (84)/2014 Plus: NOWE KOSZE NA ŚMIECI

Na terenie miasta pojawiły się nowe kosze na śmieci. Przy części z nich zamontowano kasety z torebkami na psie odchody. Miejmy nadzieję, że właściciele czworonogów przekonają się do sprzątania po swoich pupilach. A także, że niektórzy mieszkańcy uwierzą w końcu, że w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami naprawdę nie ma limitu oddawanych śmieci i nie [...]

Continue reading …
ST 3 (83)/2014 Minus: DEWASTACJA W OGRÓDKU JORDANOWSKIM

Zdewastowano ławki w Ogródku Jordanowskim. Wokół nich leży pełno śmieci i butelek. Zanieczyszczenia są również w okolicach plenerowej siłowni i wydzielonego placu zabaw dla dzieci. Może takim sytuacjom udałoby się zapobiec, gdyby teren ogródka był monitorowany? (fot. Borys Rudajko)

Continue reading …
ST 1 (81)/2014 Minus: Nieczynny Biały Orlik

Mamy drugą połowę stycznia, a lodowiska w Tłuszczu ciągle brak. Specyfikacja techniczna obiektu umożliwia jego eksploatację w temperaturze do +10 st. C, szkoda zatem, że nie rozłożono go wcześniej – zwłaszcza, że lodowiska w innych gminach naszego powiatu już wystartowały.

Continue reading …
ST 12 (80)/2013 Plus: Ośrodek Pomocy Społecznej

Tłuszczański OPS od lat aktywnie pozyskuje środki na projekty kierowane dla potrzebujących. Ostatnio działania te zostały dostrzeżone przez Marszałka Województwa Mazowieckiego, który przyznał wyróżnienie pracowniczce OPS pani Aleksandrze Skoniecznej. Natomiast kierowniczka OPS pani Katarzyna Rostek została nominowana do konkursu EUROLIDER.        

Continue reading …
ST 11 (79)/2013 Plus: Chór Lux Mea

8 listopada br. Tłuszcza słuchał świat. Chór Miejski „Lux Mea” przywitał swoim występem premiera Turcji na Polsko-Tureckim Forum Gospodarczym. Występ był emitowany przez tureckie media – to wyjątkowe wydarzenie dla naszego chóru i szczególna promocja Gminy Tłuszcz. (źródło: UM w Tłuszczu)      

Continue reading …

Nasze muzeum zajęło II miejsce w kategorii „Najciekawsza wystawa zorganizowana przez placówkę muzealną na Mazowszu (mniejsze muzea)” w konkursie „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”. Zgłoszono łącznie 40 projektów z całego Mazowsza. Muzeum zostało nagrodzone za wystawę pt. „150-lecie Drogi Żelaznej Petersbursko-Warszawskiej i przejazdu pierwszego pociągu przez stację Tłuszcz”. Nagrodę w imieniu placówki odebrali Państwo Tadeusz [...]

Continue reading …
Strona 1 212