Reanimacja “Nowego Toru”, budżet na 2013 rok, zasady odbierania odpadów komunalnych… czyli XX sesja Rady Miejskiej – program i projekty uchwał

Dodane w:: Aktualności,Samorząd,Sesje Rady Miejskiej |

W piątek 28 grudnia 2012 r. o godz. 11°° w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Tłuszczu odbędzie się XX  Sesja  Rady Miejskiej w Tłuszczu .

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.
2. Sprawozdanie z działalności Burmistrza w okresie międzysesyjnym.
3. Przyjęcie protokołu z XIX  Sesji  Rady Miejskiej w Tłuszczu ( protokół do wglądu w pok.38).
4. Podjęcie uchwał:

a.Projekt uchwały w sprawie zmiany Uchwały Budżetowej Gminy Tłuszcz na rok 2012

b. Projekt uchwały w sprawie zmiany Uchwały Rady Miejskiej w Tłuszczu nr XI/113/2011 z dnia 28 grudnia 2011 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Tłuszcz na lata 2012 – 2020

c.Projekt uchwały ws. uchwała budżetowa Gminy Tłuszcz na rok 2013

d. Projekt uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Tłuszcz na lata 2013 – 2023 (projekt Burmistrza)

e. Projekt uchwały w sprawie przyjęcia Gminnego programu opieki nad zabytkami gminy Tłuszcz na lata 2013–2016 (projekt Burmistrza)

f. Projekt uchwały w sprawie zmiany nazwy ulic w mieście Tłuszcz (projekt Burmistrza)

g. Projekt uchwały w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Tłuszcz i zagospodarowania tych odpadów (projekt Burmistrza)

h. Projekt uchwały w sprawie określenia wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie Gminy Tłuszcz (projekt Burmistrza)

i. Projekt uchwały w sprawie podziału gminy na stałe obwody głosowania, ustalenia ich numerów, granic oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych (projekt Burmistrza)

j. Projekt uchwały w sprawie wykonywania przez Gminę Tłuszcz działalności w zakresie telekomunikacji (projekt Burmistrza)

k. Projekt uchwały w sprawie sposobu sprawienia pogrzebu oraz określania zasad zwrotu wydatków na pokrycie kosztów pogrzebu (uchwałę przygotowała Katarzyna Rostek)

l. Projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia planu pracy Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Tłuszczu na 2013 rok  (dokument opracowała: Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Tłuszczu)

ł. Projekt uchwały w sprawie uchylenia uchwały Nr XVIII.194.2012 Rady Miejskiej w Tłuszczu z dnia 29 października 2012 r. w sprawie wprowadzenia zmian w Statucie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu (projekt Burmistrza)

 

5. Plany pracy Komisji na 2013 rok.
6. Interpelacje radnych, odpowiedzi na interpelacje.
7. Zapytania i wolne wnioski, odpowiedzi na zapytania i wolne wnioski.
8. Zamknięcie obrad.

Źródło informacji: BIP Tłuszcz

Reklama

Komentarze (29 )

 1. komentarz przeniesiony do tematycznego wątku

  Niech Stacja Tłuszcz albo radni sprawdzą dlaczego łamane są wg mnie przepisy prawa w urzędzie. Na sesję budżetową która jest 28 grudnia powinny być upublicznione uchwały 10 dni wcześniej. Część uchwał wrzucili na internet 18.12, część 19.12 rano a jedną dopiero 20.12 o 12.30
  Tu są wszystkie http://www.tluszcz.bip.net.pl/?c=305
  Jak się otworzy każdą po kolei to na dole jest kilka dat ale ważna jest ta “data publikacji”.
  To jest ta uchwała wrzucona na internet najpóźniej bo po czasie była wrzucona chyba połowa: Tu jest ta jedna ostatnia http://www.tluszcz.bip.net.pl/?a=921
  Czy to jest jakaś śmierdząca uchwała że jej nie dali wcześniej? Niech ktoś mądry to poczyta i objaśni bo ja nie do końca rozumiem o co chodzi. Piszą o gazecie Nowy Tor że jest (chyba) zamknięta.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -2 (ocen: 6 )

  Skandal czy co?
  20/12/2012 22:34

  • komentarz przeniesiony do tematycznego wątku

   Ta uchwała ma za cel odwołanie uchwały Rady Miejskiej dotyczącej statutu CKRiS, powoływania dyrektora oraz zakazu prowadzenia działalności wydawniczej.
   Z tego co się orientuję to Wojewoda uchylił punkty dotyczące statutu oraz konkursu na dyrektora.
   W tej uchwale burmistrz skupia się na uzasadnieniu dlaczego “ważny” w naszej Gminie “Nowy Tor” :) i chce odwołać w szczególności właśnie te zapisy, które zabraniają wydawania “Nowego Toru”.

   Ciekawe kwiatki z uzasadnienia:
   “Należy zwrócić uwagę na skutki likwidacji gazety, które mogą mieć bardzo niebezpieczne
   konsekwencje dla lokalnej społeczności – zachwianie równowagi w lokalnych mediach. „Nowy Tor”
   jest, obok „Stacji Tłuszcz” jedynym tytułem, który dotyczy stricte miasta i gminy Tłuszcz. Owszem –
   pojawiają się tu także inne tytuły. Ale mają one zwykle szerszy zasięg (najczęściej powiatowy, a
   czasem jeszcze większy) a tym samym kierowane są do innego odbiorcy i redagowane w zupełnie
   inny sposób, niż gazety, które powstały specjalnie z myślą o mieszkańcach naszego miasta i naszej
   gminy. Likwidacja „Nowego Toru” oznacza monopol na informację prasową oddany w ręce jednej
   tylko redakcji, a wiadomo przecież powszechnie jaki są skutki braku zdrowej konkurencji, regulującej
   taki czy inny rynek.”

   “Należy przypomnieć, że w momencie gdy powstała i jeszcze jakiś czas
   potem, gazeta była obśmiewana, kpiono z niej, z piszących autorów, etc. Wówczas nikomu nie
   przeszkadzała i nie pojawiały się pomysły jej likwidacji. Dziś, gdy „Nowy Tor” zaczyna mieć coraz
   większy wpływ na opinię publiczną, który wypracował dzięki swojej rzetelności i zaangażowaniu,
   grozi mu zamknięcie.”

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +1 (ocen: 9 )
 2. komentarz przeniesiony do tematycznego wątku

  Szczerze? Mnie to uzasadnienie rozbawiło :)

  Posługiwanie się pojęciem “zdrowej konkurencji” odnośnie gazety opłacanej z publicznych pieniędzy oznacza, że autorka projektu i świeżo mianowana “Redaktor Naczelna” NT pani Agnieszka Paź najwyraźniej opuściła lekcję ekonomii w szkole. Sądząc po emocjonalności tego uzasadnienia i poziomie zawartych w nim peanów, zapewne nie jedną.

  Skoro gmina tak bardzo dba o “zdrową konkurencję”, to może niech od razu otworzy finansowany z gminnego budżetu i zatrudniający urzędników hipermarket, aptekę itp. Wszystko oczywiście w trosce o nas, mieszkańców, których najpierw odpowiednio trzeba postraszyć zagrażającym “monopolem”.

  Dziwne, że przed utworzeniem NT jakoś nikomu z obecnie rządzących ten “monopol” nie przeszkadzał, jakoś nigdy ZA SWOJE pieniądze gazety nie byli skłonni wydawać. “Stacja Tłuszcz” też była im przydatna…
  Pamiętam, jak przed wyborami najbardziej zaangażowani sympatycy Normalnej Gminy prosili, żebym przeprowadziła wywiad z nikomu nie znanym panem P. Bednarczykiem. Wtedy “Stacja” była ok, teraz jest be.

  Pytanie, kiedy zaszła zamiana…? Kiedy zaczęliśmy pytać o stanowisko doradcy? A może kiedy publikowaliśmy komentarze różnych osób na dany temat, a nie tylko i wyłącznie burmistrza, jak to ma miejsce w “zaprzyjaźnionych” gazetach powiatowych?

  Całe to uzasadnienie pokazuje jasno, że “Nowy Tor” powstał ze strachu pana Pawła Bednarczyka i jego ekipy przed “Stacją Tłuszcz” – głosem nad którym nie mogą przejąć w 100% kontroli. W tym kontekście czujemy się naprawdę mocno wyróżnieni projektem takiej właśnie uchwały.

  Na koniec dodam, że właściwie to można się nawet wzruszyć nad trudnym losem “Nowego Toru”. “gazeta była obśmiewana, kpiono z niej, z piszących autorów”.

  Cóż. Pani Agnieszko! Wydając wybitnie propagandową gazetę trzeba się liczyć z tym, że może być różnie przyjęta, zwłaszcza kiedy “rzetelni” autorzy mylą słowa, przyjęte językowo zwroty, fakty… albo… zapominają się podpisać.

  Ale przecież nie od dziś wiadomo, że z przyjmowaniem krytyki nasi włodarze mają olbrzymi problem i wszyscy są winni, tylko nie oni :)

  Pozdrawiam,
  A. Puławska

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +7 (ocen: 17 )
  • To nie jest do końca prawda, ze Stacja utrzymuje się tylko z prywatnych Puławskich pieniedzy. Wszyscy doskonale znaja mechanizm transferowania unijnych pieniędzy z Kastora (stowarzyszenie) do fundacji.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: -2 (ocen: 6 )

   Tłuszczański Ż.
   01/01/2013 22:40

   • “mechanizm transferowania”?

    Chodzi Panu o to, że nasze stowarzyszenie realizuje np. projekt dziennikarski we współpracy z gazetą? Co w tym jest nieprawidłowego wg Pana?

    A może powinnyśmy realizować taki projekt z NT, gdzie po jednym artykule o stowarzyszeniu pan redaktor naczelny NT był zobowiązany opublikować całą stronę sprostowań? Nie, dziękuję za tak rozumianą “rzetelność” i “wiarygodność” Nowego Toru.

    Podmioty realizujące projekty unijne obowiązują różne tzw. wytyczne i zasady. Jesteśmy na bieżąco rozliczani przez grantodawcę z otrzymanych pieniędzy, proszę więc nie sugerować żadnych nieprawidłowości, których nie ma. Budżet jest ustalony już w momencie składania wniosku i tak samo podlega ocenie jak inne działania w projekcie. Za te pieniądze się odpowiada w o wiele większym stopniu niż np. za pieniądze publiczne w gminie albo innych jednostkach. Wie to każdy, kto kiedykolwiek rozliczał unijny projekt.

    Nikt Panu nie broni aby złożyć swój wniosek do UE i zmierzyć się w konkursie po dotację – nie jest łatwo, ale życzę powodzenia!

    VN:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: +2 (ocen: 4 )
    • Od momentu zmiany wladzy nie ma w gminie sukcesow z nowymi projektami UE.
     Popsuli wg mnie tylko wczesniejsze projekty…

     Skoro unia daje tak na prawo i lewo to dlaczego Nowy Tor nie byl dofinasowany z UE ?

     Pytanie retoryczne :-P
     odp. Specjalisci wladzy sa wylacznie teoretykami, potrzebuja wielu doradcow do podjecia kazdej decyzji.

     Z drugiej strony po co starac sie o dofinasowanie na urzedowa gazete skoro wydaje sie ja zza nie swoje (czyli podatnikõw) pieniadze :-P

     Przy dofinasowaniu gazeta tez musialaby przedstawiac jakies inne wartosci poza polityczna propaganda.

     VA:F [1.9.12_1141]
     Poparcie: +2 (ocen: 6 )

     Android
     02/01/2013 12:24

 3. komentarz przeniesiony do tematycznego wątku

  wielka szkoda, że nie udało się podtrzymać tej wcześniejszej współpracy pomiędzy ST a Panem Burmistrzem. Kadencja zapowiadała się naprawdę dobrze, ale tak sobie myślę, że czynnik ludzki osób trzecich (zawiść, osobiste porachunki) wszystko zepsuł. Panie Pawle, jest jeszcze czas, bardzo proszę o wyciągnięcie wniosków i zaprzestanie wojen. Nasza gmina jest niewielka, ma perspektywy, ma Pan szansę zostać zapamiętanym jako ten, który wiele zrobił dla nas. My będziemy zadowoleni, pańskie dzieci będą w przyszłości dumne z taty :) Święta, Nowy Rok. Zakopmy topór i zacznijmy od nowa. Dla TŁUSZCZA!

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +2 (ocen: 8 )

  adrian
  21/12/2012 19:54

  • Z radnymi nic siem nie da zrobić bo to plóskfy som wredne i czeba ih wydeptać i wytróć. Z gospodarki i unyh posadek powyżócać nieh siem pasom gdzieyndziei. Zrupmy coś dla Tuszcza jestem za a najlepiej napierf dla siebie bo by tesz z Tuszcza som ludzie. Nam bendzie lepiej i weźmniem wyszsze pensje to podatki wienksze zapłacim i siem gmina Tuszcz zbogaci. Proste a le ludzie nie rozumiejo tego. To jest dopieru ekonomja ale wy siem nie znacie na takiej ksiengowosci.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +1 (ocen: 5 )

   Komor Nick
   27/12/2012 17:29

 4. komentarz przeniesiony do tematycznego wątku

  Najlepsze kwiatki z nowego toru? Był jakiś dowcip z Ojcem Świętym, którym miał czyjąś wypowiedź “skontestować” jakimś powiedzonkiem.
  Autorowi którym był chyba ówczesny naczelny i dyrektor CK pomyliło się albo zwyczajnie nie widział różnicy między czasownikami “kontestować” i “konstatować”. Nie ma nic bardziej żałosnego niże posługiwanie się wyszukanymi słowami, których znaczenia się nie rozumie.

  kontestować – podawać w wątpliwość, kwestionować coś, zwłaszcza wartości, normy, nakazy społeczne

  konstatować – zauważać, stwierdzać, ustalać jakiś fakt, podsumowywać

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +3 (ocen: 11 )

  Słownik nowomowy Nowotorowej
  21/12/2012 20:07

 5. Wszystko fajnie, ale od początku ta kadencja zapowiadała się niestety tragicznie. Przypomnę tylko tym co mają słaba pamięć, że dukanie z kartki (nawet w liceum nie pozwalano nam przedstawiać referatów z kartki), recytacja przygotowanych wypowiedzi, były widoczne już na przedwyborczej debacie. Również agresja wypowiedzi Pana Bednarczyka w tamtym czasie nie była skrywana. Jeśli ktoś widząc takiego kandydata oddaje na niego głos i liczy na udaną kadencję, no to cóż… przykro mi, ale to on sprawił gminie taki los.

  Co do gazety Torowej to nic innego jak za publiczne pieniądze sprawienie sobie przez burmistrza propagandowej tuby, reklamówki. Ten “Twór” powinien zniknąć z rynku, a pieniądze tak przyoszczędzone przekazane choćby na dożywianie dzieci w szkołach.

  Wracamy do czasów kiedy to władza będzie ingerować w wolny rynek? A co jeśli ST przestanie być wydawana? Wtedy redakcja ST będzie dofinansowywana w imię równości rynku medialnego czy też Nowy Tor zniknie? Jaaaasne ha ha ha ha. NT jako jedyny byt na rynku już by władzy monopolem nie śmierdział i nie był tak groźny.

  I fragment najlepszy – “Dziś, gdy „Nowy Tor” zaczyna mieć coraz większy wpływ na opinię publiczną” – ciekawe z czego wypływa taki wniosek? Przeprowadzono badania w sprawie wpływu tej czy innej gazety na opinię publiczną czy jest to luźne przypuszczenie? Praca urzędu, gazety NT przypomina mi zabawę małych dzieci w “pracę”. Uzasadnienie pisane na kolanie niczym wypracowanie do szkoły gdzie leje się wodę aby zapełnić te trzy strony co to nauczyciel kazał, a że faktów tam tyle co kot napłakał, no to trudno…

  Mamy kryzys więc może ktoś by się zainteresował ile wydano w 2012 roku na burmistrzową reklamówkę. Wszędzie tajemnice, ale ciekawe ile urząd wydał łącznie w 2012 roku na pensje brutto dla Burmistrzów, doradców, radców prawnych i skarbnika. Dla porównania powinno tez być ujawnione ile kosztowały nas diety wszystkich radnych.

  Ile gmina Tłuszcz wytrzyma tego marnowania publicznych pieniędzy?

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +10 (ocen: 14 )
  • panie flycky pensje te som tajne i nic panu do tego. pensje burmiszcza i zastempcy i skarbonki som w zeznaniah majontkowyh a reszta tajne poufne spec znaczenia i nie ma pan do tego wglondu i morzesz pan tu sobie pisać o publicznyh pieniondzach a to i tak ochrona dane osobowe i nikt nie powie. Oni som tak mondży rze i tak mało kosztuiom i siem cieszcie bo nie zasuguie taka gupia gmina na takih specialistuf.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: -2 (ocen: 6 )

   Komor Nick
   27/12/2012 17:14

   • Mamy prawo wiedzieć ile kosztuje nas obywateli wydawanie propagandowej tuby pt. Nowy Tor. Burmistrzowie oczywiście robią z tego wielką tajemnicę – i nie wiem czemu, bo jeśli nie ma się nic do ukrycia to w czym problem? Rozwiałoby to tez wszelkie przypuszczenia, a moje są takie…

    Normalnie wydanie takiej gazety jak Nowy Tor to minimum kilka tysięcy złotych miesięcznie. W skali roku daje to kwotę podchodzącą pod 100tys zł. Jak jest z Nowym Torem? Nie wiadomo – stawiam, że jest to lekko licząc 50tys zł.

    Co do obsługi prawnej radni zadali pytanie i miejmy nadzieje, że uzyskają informację ile gmina wydaje na radcę i doradcę plus zewnętrzna obsługę prawną. Stawiam na 150-200tys zł rocznie.

    Burmistrzowie i Skarbnik kosztowali natomiast gminę w 2011 roku 417 tys zł.

    Wstydziliby się brać takie pieniądze w takiej gminie i w takim czasie (kryzys)! Ja pamiętam co Pan Bednarczyk mówił na debacie przedwyborczej o deficycie.

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: +9 (ocen: 9 )
    • Nic nie trzeba pamiętać. Internet nie zapomina…

     1 debata
     http://wybory2010.stacja-tluszcz.pl/?p=546
     2 debata
     http://wybory2010.stacja-tluszcz.pl/?p=690

     VA:F [1.9.12_1141]
     Poparcie: +5 (ocen: 5 )

     Internet nie zapomina
     28/12/2012 10:01

    • Z dokumentów CK wynika że pół roku wydawania ślepaka to 11 tys zł. Rocznie to będzie więc 22.000 za sam druk, nie licząc wynagrodzenia byłego kulturalnego “redaktora naczelnego” które można przejrzeć w oświadczeniu majątkowym, składu gazety, rozwozu, sprzętu i innych chętnych piór. Rocznie spoko > 50 tyś. A do wyborów Ślepak przemieli z apetytem jeszcze dużo publicznej kaski.

     ( strona 20 http://cluster015.ovh.net/~maciejpu/zasoby/gminabeztajemnic/wnioski/Pismo_dyrektora_CKSiR_09.08.2012_.pdf )

     VA:F [1.9.12_1141]
     Poparcie: +5 (ocen: 7 )

     ileo kosztuje NT
     28/12/2012 10:38

     • Jak nam zamkniecie Nowego Twora to nie bendzie wolnej konkurencji bo Stacja Tłuszcz bendzie mniała monopol i nikt już innej gazety tu nie wyda. A to jest gazeta anty anty i nic dobrego nie napisze. Dokuczali Białkowi teraz dokuczajo Bednarczykowi. Jak takiej gazecie ufać co sie do karzdej władzy czepia zamiast jej pomagać. Władza chce dobrze a gazeta tego nie widzi tylko szuka dziury w całym gdzie siem użond albo burmiszcz pomylił. Taka to gazeta pomocna? To komu ona pomaga i za czyje pieniondze. Pewnie też z pieniendzy podatnikó albo jakiegoś obcego kapitału.

      VA:F [1.9.12_1141]
      Poparcie: -2 (ocen: 8 )

      Komor Nick
      28/12/2012 15:27

      • Było już kilka tytułów w tłuszczu
       Łącznik był ściśle związany z gminą

       A “Echo Tłuszcza” ?
       http://wiki.ofop.eu/wiki/index.php?title=Echo_T%C5%82uszcza

       Ps. żadna działalność dotowana z gminy nie jest zdrową konkurencją,
       bo czy to zdrowe, iż tylko jedni mają dotacje a drudzy nie ?

       Zdrowa konkurencja jest wtedy gdy obie gazety dostają takie same wsparcie finansowe, lub obie nie ostają żadnej dotacji ;P

       VA:F [1.9.12_1141]
       Poparcie: +2 (ocen: 2 )

       Włodek
       28/12/2012 16:01

      • Odpowiem Tobie Komor Nick-u choć zdajesz się być podróbką stylowego Baldemara Wanaszka.

       Po pierwsze sam Urząd chwali się ilością prasy na jego terenie. Wystarczy wejść na stronę. Trzy tytuły z samego Tłuszcza.
       http://www.tluszcz.pl/tluszczpl/page/115,lokalna-prasa.html

       O finansowaniu to nie wiem czy świadomie, ale… farmazonisz :D

       VA:F [1.9.12_1141]
       Poparcie: +4 (ocen: 4 )

       Flucky
       28/12/2012 21:49

       • Co nie wiem i conie świadomie? Jak nie wiadomo kto płaci to pewnie masony ży… albo cyklisty jakieś tfu! Gazeta żondowa to prawdę powie a prywatna nie wiadomo

        VA:F [1.9.12_1141]
        Poparcie: -1 (ocen: 5 )

        Komor Nick
        28/12/2012 22:25

 6. Nie damy zamyknońć Nowgo Twora bo tylko tam prawde piszo i karzden kto czyta wie kto jest nasz burmiszcz bo durzo jego zdjeńć jest wew gazecie. Każdy żond i użond musi mnieć swoje gazete bo te prywatne to nie wiadomo jaki kapitał za nimi stoi czy nie obcy a może jakieś banki światowe i inne masony. Stacja Tłuszcz tylko szkaluje władze i ciongle czegoś kce nie wiadomo dla kogo po co co siem pytajom. Nie damy Nowego Twora zamknońć o nie. Bendziem jego bronić do ostatniej kropli atramentu tószó i tonera. Tom uchwałom siem gazete uratuje

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +2 (ocen: 10 )

  Komor Nick
  27/12/2012 17:05

 7. Panie Burmistrzu!

  Przed wyborami obiecywał Pan ludzką godzinę sesji. Coby wszyscy zainteresowani mogli na nią przyjść, posłuchać, zabrać głos. Od wyborów minęło 2 lata. Nie za długo więc Pana słowo było ważne.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +3 (ocen: 5 )

  przedwyborcze kłamstwa
  27/12/2012 22:02

  • a bo ty nie wiesz że w Klembowie w piątek też sesja? O 14 żeby nasza-wasza radca zdążyć mogła u nas wójtowi radzić bo ludziska się skarżą na bidaka http://wiesci.com.pl/?f=xml/201251.xml&p=3
   Klembów górą! A wy sie w Tłuszu kiśta skoro jak osły w obietnice wierzycie….

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +3 (ocen: 7 )
  • Weśta mnie czymajta bo nie wytszymam. Objetnice wyborcze nie na to som rzeby ich dotszymywać. Udajo inteligentuf a jak dzieci normalnie nic siem na polityce nie rozumiejo. Sesja nie na to jest rano rze radca czy coś tylko Zbysio Ślimaniak nie ma śwatła pszy roweże to jak na sesje dojadzie z Wulki Kozowskej i jak potem wruci po ciemniaku? Weśta sie ludzie póknicie w głowy puste.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: -1 (ocen: 7 )

   Komor Nick
   28/12/2012 00:26

 8. “i. Projekt uchwały w sprawie podziału gminy na stałe obwody głosowania, ustalenia ich numerów, granic oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych (projekt Burmistrza)”

  Czy termin uchwalenia nowego podziału obwodów do głosowania już nie minął ???

  “Wszystkie Rady Gmin zostały zobowiązane do dokonania podziału gmin na jednomandatowe okręgi wyborcze w wyborach do rady gminy, na podstawie art. 13, w terminie 15 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy z dnia 5 stycznia 2011r. przepisy wprowadzające ustawę – kodeks wyborczy, (Dz. U. z 2011r. Nr 21, poz.113, Nr 102, poz.588, Nr 147, poz. 881, Nr 149, poz. 889.) tj. do dnia 1 listopada 2012r.”

  “Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 112) wchodzi
  w życie po upływie 6 miesięcy od dnia ogłoszenia.”

  Data ogłoszenia: 2011-01-31
  Data wydania: 2011-01-05
  Data wejścia w życie: 2011-08-01
  http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20110210112

  2011.08.01 + 15 miesięcy = już po czasie !!!

  Pan burmistrz jego stado doradców znów się spóźnili…. po co oni wszyscy są ?
  Czy wszyscy mają kredyt we frankach a swoje posady traktują jako jedyny sposób na ich spłatę ?

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +2 (ocen: 8 )

  parafianin
  27/12/2012 23:25

  • Był Pan uprzejmy pomylić okręgi wyborcze z obwodami głosowania. Po Art. 13 jest jeszcze Art. 14, który wyraźnie podaje termin podjęcia stosownej uchwały i tych wedle moich obliczeń urzędnicy dotrzymali.
   “Art. 14.
   1. Rada gminy dokona podziału gminy na stałe obwody głosowania, o których
   mowa w art. 12 ustawy, o której mowa w art. 1, oraz ustali ich numery, granice
   oraz siedziby obwodowych komisji wyborczych w terminie 3 miesięcy od dnia
   podziału gminy na okręgi wyborcze, o których mowa w art. 13.”
   Pozdrawiam.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +2 (ocen: 2 )

   klik
   05/01/2013 23:24

 9. http://pkw.gov.pl/g2/oryginal/2012_05/9b5e66255f9dbd91f99f9f86c9ac4c95.pdf

  “…Zgodnie z art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Przepisy wprowadzające ustawę — Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 113, z późn. zm.1)) rady gmin, w tym również rady miast na prawach powiatu, zobowiązane są do dokonania podziału gmin na okręgi wyborcze w wyborach do rady gminy, w terminie 15 miesięcy od dnia wejścia w życie tej ustawy, tj. do dnia 1 listopada 2012 r.…”

  “…Rada gminy dokonuje podziału gminy na okręgi wyborcze wyłącznie na wniosek
  właściwego wójta (burmistrza, prezydenta miasta). Jednakże podział zawarty we wniosku nie jest wiążący dla rady.…”

  Tak więc burmistrz i jego stado doradców spóźnili się kilka sesji !
  Tak byli zajęci walką z radnymi o dyrektora CKSiR oraz o Nowy Tor, że zapomnieli znów o swoich obowiązkach ustawowych !

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +4 (ocen: 10 )

  parafianin
  27/12/2012 23:45

  • No “piknie”
   Znów burmistrz zapomniał o obowiązkach, aż dziw że znów nie zwołał sesji specjalnej.
   Może stwierdził, że i tak jest z terminem w plecy (kara i tak będzie) a sesja specjalna zaciekawi wszystkich dlaczego jest zwoływana….
   Tak miał nadzieję, że załatwi to po cichu

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +3 (ocen: 7 )

   Włodek
   28/12/2012 10:23

  • Nawet Klembów – czyli wzorzec naszego burmitrza ;P
   uchwałę w sprawie podziałów okręgów podejmował 25 października 2012
   (2 sesje temu)

   W Klembowie też nie mają porządków, ale jakoś się wyrobili w ustawowym terminie ;)

   U nas pewnie w listopadzie burmistrz zlecił odpowiednim pracownikom przygotowanie nowego podziału

   to byłem Ja – Jarząbek

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +4 (ocen: 8 )

   Ja - Jarząbek
   28/12/2012 11:26

  • “Tak więc burmistrz i jego stado doradców spóźnili się kilka sesji !
   Tak byli zajęci walką z radnymi o dyrektora CKSiR oraz o Nowy Tor, że zapomnieli znów o swoich obowiązkach ustawowych !”

   Nie spóźnili się, uchwałę w sprawie podziału gminy na okręgi wyborcze Rada Miejska podjęła 29 października 2012 roku, a zatem w ustawowoym terminie, nr uchwały XVIII.189.2012.
   Może burmistrz i jego doradcy “walczyli” z radnymi o dyrektora i jakąś gazetkę, ale nie zapomnieli o swoich obowiązkach ustawowych. Uchwała Rady jest dostępna w BIP gminy, wystarczyło sprawdzić.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: -1 (ocen: 3 )

   klik
   06/01/2013 11:01

   • A ta “minusowa” ocena, to za co. Za stwierdzenie faktu, że uchwała w sprawie podziału gminy na okręgi wyborcze została przyjęta w ustawowym terminie (co oznacza, że musiała być wcześniej przekazana Przewodniczącemu Rady skoro ją umieścił w porządku obrad). Czy za wskazanie pomyłki autora wcześniejszego postu, który nie rozróżnia pojęć “okręg wyborczy” i “obwód głosowania”.
    Ciekawe, ile tu zaraz się pojawi “minusów”.

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: 0 (ocen: 4 )

    klik
    06/01/2013 14:44

Dodaj komentarz