Zobacz i posłuchaj! Spotkanie z mieszkańcami na Osiedlu Słoneczna

Dodane w:: Nagrania i fotorelacje,Polecamy,Stacja Tłuszcz Online |

Udostępniamy naszym Czytelnikom nagranie dźwiękowe ze spotkania radnych i burmistrza z mieszkańcami Osiedla Słoneczna, które odbyło się 6.VIII.2011 r na placu zabaw. W gorącej atmosferze rozmawiano m.in. o problemie podtopień, wykupie jednej z działek i… niedoszłych zmianach w budżecie, które na ostatniej sesji nie zostały przyjęte przez radnych.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: burmistrz Paweł Bednarczyk ze swoim zastępcą Waldemarem Banaszkiem, radny Tadeusz Groszek, radny Kamil Laskowski, przewodniczący Rady Osiedla Radosław Balicki, przedstawiciele Komisariatu Policji oraz ok. 70 mieszkańców.

Niestety nie możemy zapewnić Państwu nagrań lepszej jakości – nasza redakcja dysponuje jedynie zwykłym cyfrowym dyktafonem, a warunki na spotkaniu były “polowe”. W rezultacie najlepiej słychać tych, którzy najgłośniej mówili. Mimo wszystko mamy nadzieję, że udostępnione nagrania będą dla Państwa przydatne i ciekawe.

UWAGA: W nagraniach mogą pojawić się słowa zwyczajowo przyjęte za obraźliwe bądź wulgarne.

Nagrania i opracowanie materiału: Aleksandra Puławska

Zdjęcia: Maciej Puławski

- głosowanie w sprawie zakupu działki gminnej przez byłego burmistrza i mieszkańca osiedla, radnego powiatowego S. Klocka
- dyskusja o podtopieniach
- dyskusja o konsekwencjach nieprzyjęcia przez Radę na ostatniej sesji zmian w budżecie (głos zabierają m.in.: burmistrz P. Bednarczyk, wiceburmistrz W. Banaszek, radny T. Groszek, przewodniczący Rady Osiedla Słoneczna R. Balicki, była radna H. Kurek, radny K. Laskowski i mieszkańcy)
- kwestia nowo powołanej spółki wodnej

- dyskusja na temat potencjalnego zakupu przez Gminę Tłuszcz pawilonu i przeniesienia tam Centrum Kultury i nieprzyjęcia uchwały z tym związanej przez Radę
- wypowiedź radnego T. Groszka i K. Laskowskiego dlaczego byli przeciw bądź wstrzymali się od głosu w powyższej sprawie
- kanalizacja osiedla

- pytanie mieszkańca o działalność Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej (porządkowanie osiedla)
- dyskusja o ogólnym rozwoju Tłuszcza
- wypowiedź wiceburmistrza W. Banaszka o projekcie zbiornika retencyjnego i jego niezgodności z przyjętym planem zagospodarowania

- prezentacja przedstawicieli Komisariatu Policji i uwagi mieszkańców
- informacja o petycji w sprawie melioracji rzeki Cienkiej
- zakończenie spotkania

SPOTKANIE Z RADNYMI I BURMISTRZEM NA OSIEDLU SŁONECZNA – FOTORELACJA

 

Reklama

Komentarze (36 )

 1. Dziwię się prowadzącemu zebranie że dopuścił do głosu p.Kurek, która nie jest mieszkanka osiedla Słoneczna,ta pani będąc radną nic nie zrobiła na osiedlu Długa a poszła rozlczać radnych z Osiedla Słoneczna- co za beszczelność, ale ta pani już tak ma.Ponadto zachowaniem zastępcy burmistrza powinni się zająć odpowiedni specjaliści z dziedziny medycyny.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 1 )
 2. “Dziwię się prowadzącemu zebranie że dopuścił do głosu p.Kurek, która nie jest mieszkanka osiedla ”
  Może i nie jest ale ma to do siebie, że wie jak wyglądała(a) praca radnego Groszka i nie boi się tego powiedzieć.I nie zapominaj drogi Tomku I , że Groszek i Laskowski są radnymi także na osiedlu Długa! Poza tym zebranie jest otwarte i nie tylko Pani Kurek nie była z naszego osiedla! Może nie jestem zwolennikiem z-cy ale sprecyzuj o jakie konkretnie zachowanie ci chodzi.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 3 )
 3. Mieszkańcy są za burmistrzem. I nie zmienią tego ani radni ani kilku facetów piszących na różnych forach pod różnymi nickami. Era J.K.B. skończyła się diametralnie.

  Szkoda mi tylko młodego radnego Laskowskiego, bo stał się przedmiotem gry politycznej której sam nie rozumie.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 3 )
 4. A zastanawiające jest to że duża część komentarzy pojawiających pod różnymi artykułami ST jest krytyczna dla Burmistrza i jego zastępcy. A życie pokazuje co innego, większość ludzi, a na tym spotkaniu chyba nawet wszyscy stoją murem za naszymi Burmistrzami. Ktoś dużo czasu poświęca na szkalowanie ich w internecie, ale mam nadzieje że marnuje czas. Swoją drogą V-ce Burmistrz naprawdę z sensem mówi. Trzymam kciuki za Panów Bednarczyka i Banaszka, myślę że po takim wsparciu jak dostali na tym spotkaniu od ludzi naszego osiedla jeszcze więcej będą mieli siły na pracę dla naszego miasta i niestety na walkę z radnymi którzy powinni ich wspierać.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 2 )
 5. Z niecierpliwością czekam na wyniki referendum odnośnie wykupu domu handlowego na CK zaproponowanego przez burmistrza. Natmiast wypowiedź Sklepowej czyli pani Kurek to tylko obrona własnych interesów,tylko ta pani musi zrozumieć że mieszkancy Tłuszcza chcą kupować dobre towary za przyzwoitą cenę.Tak czy inaczej ma szansę być w niedługim czasie zatrudniona jako sprzedawca w Marcpolu lub w Tesco. A tak na marginesie to za burmistrzem po odsuchaniu nagrania to są jego kibole,to była typowa ustawka żeby pogrążyć Groszka i Radę,nalęży pamiętać że za każdym radnym stał jakiś elektorat. Nie mam nic przeciwko Bednarczykowi który uzyskał 70% poparcia, ale zawsze podkreślam żeby zaczął rządzić a nie panować!.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 1 )
 6. Nie byłem obecny, ale dzięki Panu M.Puławskiemu wysłuchałem całą relację
  Z przykrością muszę stwierdzić że poziom polityki uprawianej przez lokalną władzę jest bardzo niski, sięgną już poziomu poniżej depresji. A jad jaki bije z zastępcy doskonale obrazuje powyższe zdjęcie. Obwinianie Radnego Groszka za błędy w uchwale budżetowej, było co najmniej nie na miejscu. Tu powinien burmistrz pociągnąć do odpowiedzialności panią skarbnik, bo zgodnie z przepisami to ona odpowiada za budżet i jego projekty. Gdyby nawet radni przegłosowali tą niedorobioną uchwałę budżetową i tak ponownie Regionalna Izba Obrachunkowa odrzuciłaby ją. To już trzeci lub czwarty (straciłem rachubę) przypadek w tym roku, że są błędy w uchwale budżetowej. Jak długo panowie burmistrzowie zamierzacie wybaczać pani skarbnik tak poważne uchybienia?
  Jak to zostało udokumentowane na nagraniu całą winę za to wg. Panów burmisterzów ponosi i tak Pan Groszek. Bardzo interesujący aczkolwiek nie logiczny tok myślenia. Historia europy zna już podobne przypadki zrzucania odpowiedzialności za własne niepowodzenia na innych, takie działanie mają swoją nazwę. Nie chciałbym bym jednak nazywać tego tu po imieniu, ale inteligentny człowiek za pewne zrozumie i zauważy analogie.

  Panowie burmistrzowie czy warto dla kilku oklasków robić z ludzi (czytaj mieszkańców) idiotów i manipulować faktami? Takie działania to na bardzo krótką metę.
  Skupcie się może na realizacji wodociągów, kanalizacji oraz projektach informatycznych (za prawie 1 mln. żeby nie przepadły), na rzeczach poważnych, a nie na bzdurach, bo wtedy brakuje czasu na te pierwsze.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
  • Muszę tu sprostować, że nagranie i jego opracowanie powstało dzięki Aleksandrze Puławskiej. Ja zająłem się zdjęciami.

   Pozdrawiam :)
   M. Puławski

   VN:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 7. A burmistrze z radnymi walczą o pokój aż się leje krew. Na szczęście udało się burmistrzowi wmówić ludziom, że za pogodę i zaniedbania inwestycyjne urzędu odpowiada radny Groszek. A radny Groszek ma też swoje za uszami i jako pracownik gospodarki komunalnej mógł przecież wystąpić z inicjatywą oddolną, to jasne. I zgodnie z literaturą prawa trzeba by go za to przykładnie ukarać.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 8. “Szkoda mi tylko młodego radnego Laskowskiego, bo stał się przedmiotem gry politycznej której sam nie rozumie”

  Krótko i na temat. Popieram!!!

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 2 )
 9. “A zastanawiające jest to że duża część komentarzy pojawiających pod różnymi artykułami ST jest krytyczna dla Burmistrza i jego zastępcy. A życie pokazuje co innego, większość ludzi, a na tym spotkaniu chyba nawet wszyscy stoją murem za naszymi Burmistrzami. Ktoś dużo czasu poświęca na szkalowanie ich w internecie, ale mam nadzieje że marnuje czas”

  Dokładnie to właśnie powyżej się dzieje!
  Szkoda tylko, że pan radny piszący tu nie występuje pod swoim imieniem.
  A T.G. jest niedouczony i na każdym kroku to potwierdza.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 3 )
 10. P.S. Jak zresztą ci którzy tu szkalują bezpodstawnie burmistrza. Skarbnik odpowiedzialna? a komisja budżetowa za co pieniądze bierze

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 2 )
 11. Radku twoja wypowiedz świadczy tylko o tym że nie masz zielonego pojęcia o samorządzie. To skarbnik na wniosek burmistrza przygotowuje projekty uchwał budżetowych, a rada zatwierdza lub odrzuca, czyli jest organem legislacyjnym stanowiąc prawo miejscowe w postaci uchwał, (przy czym nie mogą naruszać praw nadrzędnych typu ustawy sejmowe, konstytucja, rozporządzenia rady ministrów). Podobnie dzieje się w sejmie, to posłowie głosują czy daną ustawę zatwierdzić lub odrzucić poprzez głosowanie.
  Komisja budżetowa nie przygotowuje uchwał budżetowych, tylko opiniuje lub wnioskuje np. przeniesienie wydatków z jednego paragrafu na inny. Dokumenty do uchwały budżetowej w całości przygotowuje skarbnik Gminy. Ta najwyraźniej ma z tym problemy i to dość spore, co niestety w dużym stopniu paraliżuje pracę burmistrza i rady.

  Burmistrz jednak nie chce przyznać się, że zatrudnił osobę z brakami w pewnych umiejętnościach, bo to dla niego nie honor. Nie jest to jedyna taka osoba zatrudniona podczas tej kadencji, a to niestety jest przykre dla nas wszystkich mieszkańców. Nie honor też przyznać się że około 1/4 pracowników merytorycznych zwolniła się sama, więc mówi się że się ich zwolniło.

  Radku zachęcam do lektury ustawy o samorządzie. Masz bardzo duże zaległości,a zapędy spore więc sądzę, że taka wiedza może być w przyszłości pomocna. Obecne jednak twoje wypowiedzi, jak widać, kończą się na “biciu piany”. Każdy kto kiedykolwiek zetknął się z samorządem ten widzi twoje braki w znajomości struktur samorządowych, podziału odpowiedzialności i decyzyjności.

  Myślę że Radku zrozumiałeś, że to co piszesz nie jest prawdą.
  Natomiast zarzucanie radnym że biorą diety jest kolejnym dowodem na brak wiedzy na tematy samorządowe. Zapewniam cię że wszyscy radni w Polsce a nawet i na (prawie) całym świecie otrzymują diety za udział w komisjach i udział w sesjach (poza niektórymi krajami trzeciego świata i nie demokratycznymi ustojami).
  Nie jest to praca na etacie ale są na to odpowiednie ustawy i statuty które zapewniają i gwarantują otrzymywanie diet bez względu na to czy nam obywatelom, czy też Panom burmistrzom się to podoba czy też nie.

  Nie są to godziwe pieniądze dlatego dużo osób odpuszcza sobie kandydowanie tak jak np. ja.
  Inni co mają czas, pasję lub lubią się “użerać z ludzmi” startują, a społeczeństwo mniej lub bardziej świadomie wykonuje wyboru radnego czy też burmistrza.

  Próbowano mnie namawiać to fakt, ale na razie nie mam takich zapędów, natomiast już nie mogę na to patrzeć obojętnie co tu się wyrabia.
  Wstyd to za mało powiedziane, ostatni obciach na całą Polskę z cenzurą teraz próby legislacji bubli oraz ciągłe szukanie winnych na zasadzie wszyscy w koło tylko nie ja. Może jednak przyjdzie czas że się doczekamy momentu jak burmistrz uderzy się w pierś i powie: tak to ja i tylko ja ponoszę odpowiedzialność.

  Ale to raczej nie w tej kadencji.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -2 (ocen: 2 )

  Tomasz
  08/08/2011 01:02

 12. Już się biorę za lekturę, to jakiś czas mnie nie będzie. I jeszcze raz zacytuję Marcina ponieważ pisze tu tylko kilka osób pod różnymi nickami łącznie ze mną :)Więc nijak to co się tu pisze ma wspólnego z rzeczywistością.

  “A zastanawiające jest to że duża część komentarzy pojawiających pod różnymi artykułami ST jest krytyczna dla Burmistrza i jego zastępcy. A życie pokazuje co innego, większość ludzi, a na tym spotkaniu chyba nawet wszyscy stoją murem za naszymi Burmistrzami. Ktoś dużo czasu poświęca na szkalowanie ich w internecie, ale mam nadzieje że marnuje czas”

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 3 )
 13. BURMISTRZ KŁAMIE !!!

  Remont łazienek w szkole podstawowej nie jest robiony z funduszy gminy.
  Spytajcie Pani dyrektor skąd pozyskała środki !!!

  Więc radni (a dokładniej Pani skarbnik) nie przyczynili się do wstrzymania/opóźnienia remontu.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

  mieszkaniec
  08/08/2011 11:41

 14. Bedzie tak samo jak z rządem Jarosława K. po dwóch latach Bebe z Felkiem nie wytrzymaja presji i zakończą swoja działalnośc na rzecz Tłuszca.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 15. Radku !!!
  Spotkanie nie było rozmową a krzyczeniem, jak ktoś chciał powiedzieć coś merytorycznego to był zakrzyczany emocjonalnymi okrzykami np. Pan Vide “to co mają piwo pić, albo narkotyki brać !!” , albo ze przez brak zakupionych pomp ludzi zaleje (nikt nie mówi że nie ma gdzie tej wody odpompować, nawet jak pompy będą).

  Całe spotkanie to było wyreżyserowane, nawet Pani Kurek zadawała uzgodnione pytani do burmistrza w stylu “Panie burmistrzu czy to prawda że wyszedł Pan z inicjatywą wykupienia pawilony handlowe…” na co Pan Burmistrz recytował dziwnie identycznie zdanie “wyszedłem z inicjatywą wykupienia pawilonu….”

  Swoją drogą ciekawe czy Pan vice w poprzedniej pracy też do pudzi pochodził hukiem ??? Bo jak na razie w gminie to jest z tego znany ;/

  Panie Radku to, że Pan był również przeszkolony jak krzyczeć na obecnych radnych też było wiedać….. widać to że jest Pan promowany tak aby w przyszłej kadencji wygryźć i zająć miejsce Pana radnego Groszka.

  Pan Groszek nawet nie miał się jak bronić, bo nie mówił dosyć cicho i był po prostu zakrzyczany.

  Ja byłem w czasie wyborów za Bednarczykiem – teraz tak już nie jest. Tylko wypatruje kogoś kto będzie alternatywą za niego w przyszłych wyborach !!!

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -1 (ocen: 1 )
 16. “Remont łazienek w szkole podstawowej nie jest robiony z funduszy gminy.
  Spytajcie Pani dyrektor skąd pozyskała środki !!! ”

  A kto powiedział , że z funduszy gminy ?
  Radzę uważniej słuchać wypowiedzi !!!

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 1 )
 17. witam wszystkich
  Byłam na spotkaniu.
  Bardzo dużo negatywnych emocji i zamętu.
  Pan zastępca, nie znany mi wcześniej, wykazał się bardzo niską kulturą bycia, nie adekwatną do zajmowanego stanowiska.
  Jego wypowiedzi były nie spójne i nie składne.
  Jestem rozczarowana tą postacią.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 18. Proszę o nie łączenie tutaj piszących z moją osobą ! Nie jednemu psu na imię Burek.
  A co do promowania to nikt tego nie musi robić ani tym bardziej mnie do tego szkolić. Znam realia i nimi się kieruję w swoich wypowiedziach.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +2 (ocen: 2 )
 19. A wracając do zastepcy burmistrza, to przegladając jego oświadczenie majatkowe i wybudowaną tak szybko nieruchomość na ul. Zaściankowej to cos mi tu nie pasuje może ktoś kto zna sie na tym by sie zajał tą sprawą

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 20. Trzebaby zapyta lokalnego weterynarza kiedy będzie szczepił przeciwko wściekliżnie. Na załączonych zdjęciach jeden pan ma pianę na ustach. Istnieje podejrzenie że mogą to by objawy wścieklizny.

  Mam nadzieję ta epidemia zostanie powstrzymana zanim się rozprzestrzeni na całą gminę.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 21. Tak tak Panie Radku ciekawe gdzie Pan w najblizszym czasie znajdzie zatrudnienie…

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -2 (ocen: 2 )
 22. Nie zapominajcie, że nasza Rada Miejska to w większości – niestety – ludzie bez pojęcia o przepisach i samorządzie. Przyzwyczaili się do nicnierobienia i brania pieniądze za komisje, na których się tylko papieroski paliło. Dalej czuć od nich zapach byłego burmistrza. Celowo blokują wszystkie pomysły nowego burmistrza, żeby w Tłuszczu przez najbliższe 4 lata nic nie powstało! WIĘKSZOŚĆ RADNYCH NALEŻAŁOBY SIĘ POZBYĆ, to może w naszym mieście w końcu coś by ruszyło. Szkoda że wyborcy tego nie rozumieli, gdy był na to czas.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
  • A jakie to pomysły ma nowy burmistrz?

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: 0 (ocen: 0 )
   • “A jakie to pomysły ma nowy burmistrz?”

    Jak widać ma!
    Wzorem lat 50′tych chce zafundować młodzieży dom kultury, tylko nowy i lepszy, żeby młodzież zamiast pić i brać w jordanku narkotyki, grała w szachy w ścisłym centrum miasta.

    Myślę że, i chyba jestem w tym nieosamotniony, warto by pomyśleć także o okolicznych wsiach, i pobudować i tam Domy Chłopa, przecież problem pijaństwa i narkomanii to nie tylko domena miasta.

    A inne pomysły? Wystarczy poczytać bip urzędu, tam naprawdę dużo się dzieje, widać że praca wre, ciągle przetargi, przyjęcia do pracy, konkursy, spotkania, itd.

    Tak że pomysły są.

    A zresztą po to ma zatrudnionych doradców żeby z tym kłopotu nie było, to tak dla niedowiarków.

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: 0 (ocen: 0 )
   • do Flucky

    Mimo, że się zgadzam z pytaniem, to jednak… niby Flucky pisz pod swoim nickiem. Głupio pewnie nie myślisz więc po co się podszywać pod innych :)

    od moderatora: jeśli chodzi o adres e-mail, jest taki sam jak oryginalnego komentującego “Flucky”. Podejrzewam, że to Pana wpis, tylko z zeszłego roku, stąd pomyłka – bo po obecnym powrocie do dyskusji wygląda jakby był dodany ostatnio, tylko rok jest różny :)

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: 0 (ocen: 0 )
    • do moderatora:

     pffff… niezłe. W sumie by się zgadzało. Gość zadał niezłe pytanie (cały czas aktualne), nie głupio myśli… faktycznie mogę to być ja :D

     VA:F [1.9.12_1141]
     Poparcie: 0 (ocen: 2 )
 23. Szanowna Magdo z 19.07
  Z Twojej wypowiedzi wynika że Ty znasz się na przepisach i wiesz co radni powinni robić.
  Czy mogłabyś nam wszystkim to przybliżyć?
  Co jest w zakresie kompetencji radnego, a co w kompetencji burmistrza? O może ten sposób. A wnioski same się nasuną, kto może więcej.

  Mam nadzieję że znajdziesz argumenty na uzasadnienie postawionych przez Ciebie tez.

  PS. Krzyczeć to każdy potrafi a rozmawiać tylko nieliczni. (Pisanie wielkimi literami wśród internautów oznacza własnie krzyk)

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
  • Odpowiedz
   Maciej Puławski
   18 listopada 2010 dnia 21:59:

   Myślę, że najlepiej wiedzą na czym polega praca radnego dotychczasowi radni. Żaden z nich (poza Przewodniczącym Rady – ale to inny przypadek) nie wywiązywał się z obowiązkowych dyżurów, większość nie organizowała obowiązkowych spotkań z mieszkańcami…
   Tak patrząc z boku, gdybym przyjechał z innej planety i wziąłbym udział w sesji Rady Miejskiej w Tłuszczu stwierdziłbym, że praca radnego polega na długim, rytualnym podnoszeniu ręki (przy głosowaniu jednomyślnym), szybkim i mało wyraźnym podnoszeniu ręki (przy głosowaniu niejednomyślnym), zgłaszaniu potrzeby wycięcia krzaków i „chaszczy”, wylania asfaltu, zrobienia chodnika, zamocowania lamp. I że generalnie są to sołtysi, tyle że z funduszem sołeckim po 150 000 zł na okręg wyborczy.

   Czasem odnosiłem wrażenie, że waga głosowania nad sprawy jaką jest budżet czy plan zagospodarowania nie znajdowała odzwierciedlenia w poziomie debaty na sesji. A przecież to cała rada uchwalała budżet (z inwestycjami niemożliwymi do zrealizowania – jak np. hala sportowa). Cała rada uchwaliła plan zagospodarowania blokujący sklepy o powierzchni pow. 500 metrów z branży spożywczej. Komisja rewizyjna Rady Miejskiej kontrolowała również kilka lat temu sprawę fundamentów pod halę sportową. Jak przy takiej kontroli można nie zapoznać się z dokumentacją? Nie poprosić o pozwolenie na budowę? Mówi się, że obecny burmistrz popełniał błędy. Moim zdaniem taką samą odpowiedzialność (jeśli nie większą – bo skoro ktoś coś kontroluje i nie zauważa podstawowych uchybień – lub może je zauważa i nie podejmuje żadnych działań) biorą na siebie ci, którzy organ wykonawczy, czyli burmistrza, kontrolowali – radni.

   Na czym więc polega praca radnego?

   * cytat ze strony: http://wybory2010.stacja-tluszcz.pl/?page_id=323#comment-270 – informacja o źródle dodana przez moderatora

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: -1 (ocen: 1 )
 24. http://www.zyciepw.pl/tluszcz-radny-szydlik-pyta

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -1 (ocen: 1 )
 25. Szanowni Radni Groszku i Laskowski.

  Niepostrzeżenie minął już rok. Rok od ostatniego spotkania z nami: Mieszkańcami Słonecznej. Co się stało z obiecywanymi przed wyborami spotkaniami? Czy się odbyly, a może ja nic nie wiem? A może my już na Słonecznej nie mamy już radnych?
  Miala byc ta kanalizacja robiona, nic nie wiadomo. Ludzie, gdzie my żyjemy!!!!!!

  I na kogo do licha i ciorta tu głosować…

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +4 (ocen: 6 )

  Wyborca ze Słonecznej
  11/08/2012 19:30

 26. Na pewno nie na Laskowskiego, ten się uaktywni jako lektor w kościele przed wyborami. A na swojej stronie od roku spotkanie obiecuje. Jako radny nie zrobił nic konkretnego, wystarczy prześledzić protokoły z komisji i sesji. A groszek co nieco robi nie dużo ale zawsze coś.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +2 (ocen: 6 )

  anonim
  13/08/2012 20:19

Dodaj komentarz