WARSZTATY FREESTYLE’U: Aby coś zrobić, trzeba zacząć!

Dodane w:: Numer 33 (kwiecień 2010) |

warsztaty_freestyle_3 Piątek. 9 kwietnia, godzina 16.00 – Centrum Kultury w Tłuszczu. Po scenie w sali widowiskowej chodzi kilku chłopaków. Okazuje się, że to nasi rozmówcy z tłuszczańskiej grupy freestyle’owej.

Kilka dni temu natknęłyśmy się w Tłuszczu na dość oryginalne ogłoszenie o niespotykanej tematyce – warsztaty freestyle’u… Ciekawe jesteśmy, kiedy zaczęliście?

Pierwsze spotkanie było tydzień przed Wielkanocą, 26 marca na Ogródku Jordanowskim w Tłuszczu. Wtedy było nas trochę więcej niż siedmioro ;)

Kto wpadł na pomysł, żeby zorganizować takie zajęcia?

Wszystko zaczęło się od „Chomika”. To nie jest tak, że przychodzimy tylko „ponawijać”. Są też wykłady odnośnie kultury Hip-Hopu. Uczymy się „mówić na wolno”, czyli ktoś dostaje jakiś temat i ma zazwyczaj pół minuty, żeby go „rozkminić”, ubrać w rymy i przez to też wyrazić siebie, swoje poglądy. Nie trzeba się bać, tu nikt nie gryzie. Jeśli dana osoba nie ma pojęcia, co powiedzieć, to oczywiście pomożemy. Pod słowa jest również podkładany beatbox.

Jak wyglądają warsztaty?

Na samym początku jest beatbox’owy jam session (zbiorowy) i freestyle’owe wypowiadanie się bez tematu, tak dla rozgrzewki, a później na temat. Na końcu organizowane są bitwy na słowa i beatbox.

warsztaty_freestyle_1 A do kiedy będą trwały?

Warsztaty będą trwały dotąd, aż ostatnia osoba przestanie przychodzić.

Jak długo trzeba ćwiczyć, żeby super beatboxować?

Trochę trzeba, bo nawet jeśli myślisz, że jesteś dobry, to zawsze może być lepiej.

Dlaczego warto do was dołączyć?

Nasze warsztaty to doskonała okazja do zdobycia obszernej wiedzy na temat sztuki rytmicznego tworzenia dźwięków ustami, sztuki wypowiadania się na wolno, a przede wszystkim niesamowita zabawa w gronie znajomych.

warsztaty_freestyle_2 Jeśli chcesz wziąć udział w warsztatach zadzwoń: 663-547-743 Zapraszamy!!!

Freestyle – polega na rymowaniu bez wcześniej napisanego tekstu, ani żadnego innego przygotowania.

Beatboxsztuka rytmicznego tworzenia dźwięków – np. perkusji, linii basowej, skreczy – za pomocą narządów mowy – ust, języka, krtani, gardła czy przepony.

HipHop – ruch kulturowy i gatunek muzyczny powstały w nowojorskiej dzielnicy Bronx w Stanach Zjednoczonych we wczesnych latach 70. XX wieku. Od momentu powstania szybko rozprzestrzenił się na całym świecie. Cztery główne elementy hip-hopu to rapowanie, graffiti, taniec breakdance i DJing. Pozostałe elementy to moda i slang hip-hopowy oraz beatbox.

źródło: Wikipedia

  • Rozmawiały: Martyna Sasin i Aleksandra Rosińska

Reklama

Dodaj komentarz