Redaktor Maciej Puławski o urzędowych nagrodach w Radiu dla Ciebie

Znowu głośno o rekordowych nagrodach  wypłaconych w tłuszczańskim Urzędzie Miejskim. Tym razem tematem zainteresowali się dziennikarze Radia dla Ciebie.

Audycja "Jest sprawa", fot. RDC

W audycji “Jest sprawa” o nagrodach wypłaconych przez Burmistrza Tłuszcza z prowadzącą Elżbietą Uzdańską i słuchaczami RDC rozmawiali Karol Mojkowski (Sieć Obywatelska Watchdog Polska) i Maciej Puławski (Stacja Tłuszcz) , fot. RDC

29 stycznia do programu “Jest sprawa” zaproszono Macieja Puławskiego – redaktora naczelnego Stacji Tłuszcz i Karola Mojkowskiego ze stowarzyszenia Sieć Obywatelska Watchdog Polska. Temat wywołał list słuchacza, który wyraził swoje oburzenie wysokością nagród wypłaconych w tłuszczańskim urzędzie, o czym pisaliśmy m.in. tu: (“Ogromne nagrody zamiast oszczędności”. Podczas audycji telefonicznie głos zabierali również inni słuchacze.

 • Informacja o audycji RDC wraz z nagraniem dźwiękowym:

http://www.rdc.pl/informacje/jest-sprawa-za-co-nagradzaja-urzednikow-w-tluszczu-posluchaj/

 • Całą audycję można posłuchać on-line lub pobrać na swój komputer tu:

http://www.rdc.pl/publikacja/jest-sprawa-kontrowersje-wokol-nagod-jakie-przyznano-gminnym-urzednikom-w-tluszczu/

Reklama

Komentarze (10 )

 1. Brawo panie Macieju, ta rozmowa była jak otwarcie okna w tym naszym dusznym, ciasnym miasteczku. Gratuluję odwagi i pozdrawiam całą ST.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +11 (ocen: 17 )

  beemwica
  30/01/2014 20:18

 2. RDC usiłowało skontaktować się z Panem Burmistrzem… ten jak zwykle… zapadł się pod ziemię. Mediów unika osoba, której jednym z zadań jest reprezentacja Gminy na zewnątrz. HA HA HA HA

  Ad rem… no i co teraz? Burmistrz śmieje się wszystkim w twarz, prawo ma za nic. Państwo właśnie pokazuje swoją słabość. Nie potrafi wymusić przepisów, które samo stworzyło. No jestem ciekaw czy ktoś doniesie do prokuratury.

  A głosy słuchaczy potwierdzają tylko to co ja pisałem w odpowiedzi Pani Mariannie (urzędniczki z Tłuszcza) pod tekstem “Radni tną wydatki na nagrody…”. Otóż urzędnicy w wielu Gminach wręcz szkodzą, są sami dla siebie, a zwykli ludzie są wyłącznie po to aby dostarczyć im odpowiednią ilość gotówki. Co ciekawe nie wszędzie tak jest. Znam przykłady Gmin, w których wystarczyło, że zmieniło się nastawienie Urzędu na pro-obywatelskie i z gmin zabitych deskami stały się prężnymi z naprawdę sporym budżetem.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +15 (ocen: 19 )

  Flucky
  30/01/2014 21:10

 3. Miałbyć młody burmistrz i wiatr zmian a zaprowadził nam tu urzędnicze porządki jak za PRL. Władza ma rację tylko jej obywatele niektórzy przeszkadzają. Burmistrz i jego ekipa doją to miasto. Ciekawe czy mieszkańcy naszej gminy znowu się nabiorą w wyborach. Tu hala na kredyt tam jakiś chodnik a bokiem idzie taka kasa!!! No ale Polacy lubią jak sie ich oszukuje i wierzą w różne wyborcze CUDA.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +11 (ocen: 17 )

  Marek
  31/01/2014 00:35

 4. “RDC usiłowało skontaktować się z Panem Burmistrzem… ten jak zwykle… zapadł się pod ziemię. Mediów unika osoba, której jednym z zadań jest reprezentacja Gminy na zewnątrz. HA HA HA HA ”

  Może to i lepiej bo znów by błysnął jak z tym niemowlęciem czy przejazdem kolejowym. Nie ma chłopak szczęścia do mediów:)

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +10 (ocen: 16 )

  MojeMiasto
  31/01/2014 08:10

 5. Po co burmistrz ma szukać mediów typu radio i TV gdzie zawsze go zaskoczą pytaniem i wyjdzie na… Miał gazetę Nowy Tor która dobrze o nim pisała a teraz w Głosie Tłuszcza ciągle “sukcesy” Burmistrza. Ma swoje media to co będzie ryzykował kolejną kompromitację na żywo?

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +10 (ocen: 14 )

  Marek
  31/01/2014 12:11

 6. Czy ktoś wyłapał te sygnatury wyroków jakie podawał przedstawiciel Watchdog?

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +6 (ocen: 10 )

  Łukasz
  31/01/2014 12:30

 7. Na fejsie ktoś wkleił mocny obrazek. Najpierw się śmiałem a potem pomyślałem że to jednak nie jest wcale wesołe https://scontent-a-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/t1/p480x480/1524589_1439176046312871_505967048_n.jpg

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +13 (ocen: 17 )

  Marek
  01/02/2014 18:46

 8. no ten obrazek to taki śmieszno-smutny, nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać, ale, ale –
  jak myślicie, jeśli nawet nasza obecna władza, czy raczej jej karykatura w postaci tych, co tam siedzą, odejdzie, to ci co przyjdą będą lepsi? skąd tu wziąć społeczników, pracowitych i uczciwych ludzi?

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +7 (ocen: 11 )

  beemwica
  03/02/2014 21:59

  • No właśnie… obawiam się, że kolejni lepsi nie będą. Kandydatów jest niewielu, a do tego ich jakość… ehhh… no nie powala. Ale i tak nie rozumiem, jak można było wybrać Pana Bednarczyka po tym co zaprezentował na debatach. Ludzie na złość uszy sobie odmrozili. Trudno… uczymy się.

   Do pracy na rzecz samorządu przedsiębiorcze jednostki raczej nie idą (są wyjątki oczywiście). I trochę je rozumiem. Ktoś zawsze g*** obrzuci, ktoś naśle prokuraturę (często niezasadnie), a smród będzie się ciągnął latami i wpływał na prywatny biznes takiego człowieka. Po co więc pchać się, skoro można spokojnie zarabiać i robić na rzecz siebie i swoich dzieci? Gawiedź zostawić samą sobie. Ktoś powie, że jak mogę, że Polacy to mądry naród, że obrażam… itd itd… tyle, że jak oglądam te spotkania różnego typu to przypominają one karczemną jatkę, a nie dyskusję ludzi na poziomie. Niestety, ale taką mamy rzeczywistość, a jakie społeczeństwo tacy przedstawiciele. I w sumie tyle w temacie.

   Niestety winny jest również sam system. Jak to powiedział Benjamin Franklin, jeden z ojców założycieli Stanów zjednoczonych (tych prawdziwych, a nie tego co to jest teraz): “Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją”. U nas owca jest bezbronna. A trzech mających problemy z długami i KRD przegłosuje profesora ekonomii w kwestii wydatkowania środków z budżetu. No i mamy efekty. Ile głosów da jakże popularne wybudowanie hali, ile obiecanie chodniczka, ile obiecanie nowej pompy strażakom czy nagłośnienia zespołowi muzycznemu? Ilu zapyta… za co to wszystko? I powie… nie, nie chcę tego, bo to złe dla gminy!!!

   Mamy powrót socjalizmu w wielkim stylu. Jak wiemy wszyscy socjalizm jest bardzo dobrym ustrojem, ale pod jednym warunkiem – że strumień publicznych pieniędzy skierowany jest w moją stronę.

   VN:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +13 (ocen: 17 )

   Flucky
   04/02/2014 11:13

 9. Pingback: Ostatni tydzień zbierania podpisów pod propozycjami zmian w prawie samorządowym | Sieć Obywatelska Watchdogs

Dodaj komentarz