ST 6(74)/2013 Nocny dzwonnik zatrzymany

Dodane w:: Inne,Na sygnale,Numer 6 (74) maj 2013,Parafie |
Kościół pw. Przemienienia Pańskiego

Kościół pw. Przemienienia Pańskiego

Dzięki czujności i szybkiej reakcji ks. Andrzeja Zajkowskiego udało się zatrzymać osobę, która zakradłszy się w nocy do dzwonnicy zakłócała spokój mieszkańcom Tłuszcza.

Sytuacja pierwszy raz miała miejsce pod koniec kwietnia, w nocy z soboty na niedzielę. Powtórzyła się również tydzień później. Około godziny 1 ktoś dzwonił kościelnymi dzwonami. Aby to zrobić, musiał się dostać do przykościelnej dzwonnicy. Wikariusz z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Tłuszczu – ks. Andrzej Zajkowski zachowywał tej nocy czujność. Gdy tylko rozległ się dźwięk dzwonów ks. Andrzej zawiadomił o fakcie tłuszczańską Policję. Zbiegł na dół z plebanii i podjął pościg za nocnym dzwonnikiem. Akcja przebiegła bardzo szybko, ksiądz dogonił i złapał sprawcę na ul. Kościelnej. Po chwili na miejscu była już Policja. Okazało się, że „dzwonnikiem” był trzydziestokilkuletni mieszkaniec Tłuszcza, który odpowie teraz za bezprawne działanie.

Szybki przyjazd Policji i odważne podejście duchownego przyczyniły się do tego, że sprawca został zatrzymany. Niech ta sytuacja będzie przestrogą na przyszłość dla osób poszukujących nocą mocnych, nietypowych wrażeń.

red.

Reklama

Dodaj komentarz